Wiadomości z Mikołowa

Z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa wśród działkowiczów

  • Dodano: 2022-07-25 09:00

Policjanci mikołowskiej komendy wybrali się na ogródki działkowe, by porozmawiać o bezpieczeństwie oraz promować internetowe narzędzie, dzięki któremu szybko i sprawnie można wyeliminować szereg nieprawidłowości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wśród działkowiczów

W miniony piątek dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie st.sierż. Marcin Lorek wraz z profilaktyk sierż. Izabelą Kempką wybrali się na ogródki działkowe "Zacisze" tuż przy krajowej "wiślance". Z napotkanymi tam osobami rozmawiali o sposobach zabezpieczenia mienia na działkach i przy okazji promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi zwracali uwagę na to, iż głównym zadaniem aplikacji jest podniesienie aktywności lokalnego społeczeństwa w podejmowaniu bezpośrednich działań w celu wspólnej ochrony mienia, zapewniania bezpieczeństwa i porządku w okolicy własnego miejsca zamieszkania. Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających czy zła organizacja ruchu drogowego. Policjanci po potwierdzeniu zgłoszenia, realnie pomagają w rozwiązaniu problemu. Na przykład w sytuacji stwierdzenia złej organizacji ruchu, która zagraża bezpieczeństwu - występują do zarządcy drogi o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również