Wiadomości z Mikołowa

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 928. Kierowca osobówki nie zauważył motocyklisty

  • Dodano: 2021-08-13 10:00

Policjanci z mikołowskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 928 między Wyrami a Mikołowem. Kierujący audi zderzył się z motocyklistą. Jak wyjaśniał policjantom, kierownicę samochodu ma po prawej stronie i nie zauważył jednośladu.

Do wypadku doszło wczoraj (12 sierpnia) rano po godzinie 7.00 w Mikołowie na ulicy Pszczyńskiej. O tej porze ruch na trasie jest spory. Tuż przy granicy z Wyrami kierujący osobówką mieszkaniec powiatu bielskiego nie zauważył wyprzedzającego samochody motocyklisty i sam rozpoczął manewr wyprzedzania.

Poszkodowany w zdarzeniu 36-letni mieszkaniec Wyr z urazem nogi oraz licznymi potłuczeniami trafił do miejscowego szpitala.

Niechronieni użytkownicy mikołowskich dróg

Kierujący motocyklami należą do grupy tzw. „niechronionych użytkowników dróg”. Oznacza to, że poza ubraniem czy kaskiem nic ich nie ochrania, jak w przypadku kierującego samochodem, którego chronią pasy, poduszka powietrzna czy karoseria samochodu. Mikołowscy policjanci apelują do kierujących samochodami, aby zachowali szczególną ostrożność wobec osób poruszających się jednośladami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również