Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Wybory Prezydenckie 2020 – dopisanie do spisu wyborców

  • Dodano: 2020-06-19 13:45

Mieszkańcy Mikołowa niebędący tu zameldowani mogą oddać głos w wyborach w naszym mieście. Wystarczy, że dopiszą się do spisu wyborców.

Wniosek o dopisanie do spisu wyborców można złożyć przez internet lub osobiście w Wydziale Spraw Obywatelskich (Biały Domek ul. Karola Miarki 15). Wniosek o dopisanie do spisu wyborców trzeba złożyć najpóźniej do 23 czerwca (wtorek), a w przypadku drugiej tury głosowania – do 7 lipca.

Osoby przebywające w dniu wyborów np. na urlopie, w innym mieście w Polsce lub za granicą również mogą wziąć udział w głosowaniu. Wystarczy, że zabiorą ze sobą zaświadczenie o głosowaniu. Z takim zaświadczeniem głos można oddać w dowolnym stałym obwodzie.

Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się w urzędzie miasta, w którym wyborca jest ujęty w rejestrze wyborców (miejsce zameldowania). Można to zrobić najpóźniej do 26 czerwca,  a w przypadku drugiej tury wyborów – do 10 lipca. Wniosek można złożyć pisemnie lub w formie elektronicznej. Należy jednak pamiętać, że jego odbiór jest możliwy tylko w urzędzie.  Osoby zameldowane w Mikołowie wnioski mogą złożyć/odebrać w Wydziale Spraw Obywatelskich (Biały Domek ul. Karola Miarki 15).

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 28 czerwca 2020 r. od godz. 7:00 do godz. 21:00

Lista lokali wyborczych oraz granic obwodów głosowania

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • gazownik

    z biedronia niezły kominiarz jest....szpec od czystej wentylacji......naprawi w niejednym samochodzie katalizator.....

  • poz.1030

    poloki sa zabawnymi ludzmi:) gornik ze przodka nie mylic z gornikiem zwiazkowcem czy biurwa,siedzaca w biurze czy innym osobnikiem co siedzi na plecach tego chopa co idzie na emeryture po przepracowaniu ok.30 lat odróbka wojska,chorobowe(L4) zus widzi tylko dniowki dołowe i te polaczki zazdroszcza temu chłopu...natomiast ida na wybory i głosuja na partie co podniosły im wiek emerytalny do 67:) ba wysmiewali 500+ a sami pieniazki ''przytulaja".....fircyka nawet sie nie sniło ze beda chodzic w maskach ktore kojarzyły sie ze smogiem....natomiast dzis z covidem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.