Wiadomości z Mikołowa

Wiejska i Kowalska doczekają się gruntownej przebudowy

  • Dodano: 2018-04-16 15:45

Na dwóch ulicach w Mikołowie już wkrótce pojawi się ciężki sprzęt. Miejscy urzędnicy znaleźli już wykonawcę remontu ul. Kowalskiej. Na rozstrzygnięcie przetargu dotyczącego sąsiedniej ul. Wiejskiej przyjdzie nam poczekać.

Nastała wiosna, czas zabrać się za remonty dróg i chodników. W Mikołowie na remont od dawna czekają dwie sąsiadujące ze sobą ulice – Wiejska i Kowalska. Magistrat postanowił w krótkim odstępie czasu dokonać gruntownych modernizacji obu dróg. Na pierwszy ogień pójdzie ulica Kowalska.

Zwycięzcą przetargu na remont tej ulicy została firma OS-BUD Beata Osmęda z Katowic. Za sumę 198 030 złotych wykonawca przeprowadzi pełną modernizację trasy. W zakres prac wchodzą roboty drogowe polegające na rozebraniu istniejącej podbudowy, krawężnika drogowego przy skrzyżowaniu z ul. płk. Kiełbasy, wykonaniu krawężnika betonowego najazdowego, stworzeniu 2 wpustów ulicznych z włączeniem do istniejącej kanalizacji, wylaniu nowego asfaltu, regulacji włazów kanalizacji oraz skrzynek wodociągowych i gazowych, połączenie jezdni ze zjazdami do posesji prywatnych, wykonaniu pobocza szerokości pół metra od strony południowej. Na koniec przeprowadzone zostanie humusowanie wraz z obsianiem trawą terenu przyległego do drogi.

Katowicka firma budowlana będzie miała trzy miesiące od chwili zawarcia umowy na wykonanie zamówienia.

Trochę dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Mikołowa na gruntowny remont ulicy Wiejskiej. Magistrat właśnie rozpisał przetarg na wykonanie gruntownej modernizacji tej drogi. Na obu trasach zaplanowano dokładnie te same prace budowlane.

Oferenci mogą składać dokumenty do 11 maja tego roku. Po tym czasie poznamy zwycięzcę przetargu, który w chwili podpisania umowy z magistratem będzie miał 2 miesiące na przeprowadzenie inwestycji.

Komentarze (2)    dodaj »

  • NEKIM

    NA KWIATOWEJ TEŻ OBIECALI ASFALT PO UKOŃCZENIU KANALIZACJI I CO I GÓW.O A PICUS PIECHULA TYLKO ŁAZI PO MIKOŁOWIE I MOTYLKI W BRZUCHU

  • aa

    dobrze że ten łazi - tamten też łaził ale tylko pić do Instytutu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również