Wiadomości z Mikołowa

Wakacyjny Zawrót Głowy z mikołowskimi harcerzami. Półkolonie startują już 8 lipca!

  • Dodano: 2019-07-04 08:00, aktualizacja: 2019-07-04 08:11

Hufiec ZHP Ziemi Mikołowskiej nie pozwoli dzieciakom nawet na chwilę nudy. Już w najbliższy poniedziałek w Domku Harcerskim startują wakacyjne półkolonie.

Półkolonie to miejsce i czas tylko dla dzieci. Tu bawimy się, gramy, śmiejemy,  jeździmy na wycieczki i robimy wszystko to, co w wakacje można robić! – zachęcają do uczestnictwa mikołowscy harcerze.

Harcerze zaplanowali świetną zabawę dla dzieci w każdym wieku na łącznie osiem dni: 8, 12, 15 i 19 lipca, a także 19, 23, 26 i 30 sierpnia w godzinach od 10.00 do 15.00. Półkolonie będą odbywać się na terenie Domku Harcerskiego (pl. Harcerski 1, Mikołów).

Jak przygotować się do półkolonii z harcerzami? Dzieciom pakujemy: podpisany plecak, podpisany bidon lub coś do stałego uzupełniania wody, krem ochronny, wygodne obuwie do biegania i skakania, ubranie dostosowane do pogody, jeśli bardzo potrzebujecie - jakieś dodatkowe jedzenie, krem ochronny. Dzieci w każdy dzień półkolonii otrzymają drugie śniadanie i obiad. W poniedziałek wszyscy uczestnicy dostaną czerwone czapeczki z daszkiem i w nich będą chodzić - to jest element bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas wycieczki! Telefony komórkowe na czas zabawy zostaną w domu!.

Program jest taneczno-sportowy - nie będzie to obóz kondycyjny, tylko czas na zabawę, bieganie, ruch i taniec.  Przez cały czas trwania turnusu będziemy rozmawiali o naszych emocjach: czym są, jakie znamy, jak je rozpoznać - będzie to podstawą do gier zarówno terenowych, jak tzw. "na miejscu". Telefon będzie przeszkadzajką, wolimy go zostawić w domu. Jeśli będzie potrzeba, kierownik półkolonii zawsze ma telefon przy sobie, numer jest w warunkach uczestnictwa – informują mikołowscy harcerze.

Organizatorem jest Hufiec ZHP Ziemi Mikołowskiej oraz Miejski Dom Kultury w Mikołowie. Półkolonie zostały dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Mikołów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również