Wiadomości z Mikołowa

Wakacyjna profilaktyka mikołowskich policjantów

  • Dodano: 2022-07-06 06:30, aktualizacja: 2022-07-05 19:06

Wraz z początkiem wakacji mundurowi mikołowskiej Policji rozpoczęli spotkania edukacyjne z dziećmi w temacie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Bezpieczeństwo podczas wakacji

Trwają wakacje. Czas dziecięcej beztroski to jednocześnie moment na profilaktyczne działania policjantów. Tematów do omówienia nigdy nie brakuje, tak samo jak pomysłów naszych pociech na ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Dla mundurowych liczy się, by młodzi ludzie wiedzieli jakie zagrożenia czyhają na nich w czasie letniego wypoczynku i jak zachować się, by unikać niepożądanych sytuacji.

Wczoraj przed południem policjanci mikołowskiej komendy wybrali się na spotkanie z uczestnikami miejscowych półkolonii "Niezłe Ziółka", gdzie w otoczeniu przyrody i zwierząt opowiedzieli o zasadach, które należy stosować w czasie różnego rodzaju letniej aktywności. Policyjny profilaktyk zachęcał dzieci do noszenia odblaskowych elementów, odpowiedzialności i zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez oznakowane przejścia dla pieszych, jazdy na rowerze, rolkach i hulajnodze. Omówił, między innymi, zasady korzystania z numeru alarmowego 112 oraz przekazał dzieciom kilka ważnych porad jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Z racji miejsca, w którym odbyło się spotkanie, policjanci wyjaśnili czym ochrona środowiska i dlaczego tak ważny wydaje się szacunek do zwierząt. Mundurowi wskazali działania Policji określone mianem Zielonej Strefy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również