Wiadomości z Mikołowa

W Mikołowie ruszył program dopłat do małej retencji

  • Dodano: 2020-06-12 08:00, aktualizacja: 2020-06-12 08:16

Można już ubiegać się o dotację na zbiorniki retencyjne, które umożliwią zbieranie deszczówki.

Miasto dopłaci mieszkańcom, którzy chcą walczyć ze zjawiskiem suszy

Dofinansowanie wyniesie połowę kosztów (maksymalnie do 1000 zł) poniesionych w związku z zakupem, instalacją oraz montażem elementów wchodzących w skład systemu gromadzenia deszczówki. Dopłatami objęte mogą zostać urządzenia naziemne (nie mniejsze niż 200 l.) oraz podziemne (nie mniejsze niż 1000 l.), które zgromadzą wody opadowe do ponownego ich wykorzystania, a także te, montowane na sieci kanalizacji deszczowej lub oczka wodne.

UWAGA: ważne, aby wniosek o dofinansowanie złożyć przed zakupem, remontem lub rozbudową systemu gromadzenia deszczówki. Dofinansowanie będzie przyznawane dopiero po podpisaniu umowy z zawartej między Wnioskodawcą a Gminą Mikołów.

Wnioski można pobrać elektronicznie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej lub w wersji papierowej w budynku Urzędu Miasta (Rynek 16).

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska UM Mikołów, tel. 32 32 48 474.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Małgorzata Bulik

    To jest nieuczciwe , była Uchwała i to winien być termin od którego należy darować zakup , Wiele osob , tak jak ja kupiło odpowiedni sprzęt by zaoszczędzić na wydatkach . Czym więcej chętnych tym wyższe ceny !!!

  • Natalia

    Przecież może Pani spokojnie postarać się o dofinansowanie rządowe, które wynosi do 80% inwestycji (nie więcej niż 5 tys. zł) i nikt nie stawia takich warunków, jak władze miasta Mikołów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również