Wiadomości z Mikołowa

W Mikołowie powstanie kuźnia młodych ninja? Pomysł trafił do Budżetu Obywatelskiego

  • Dodano: 2021-10-07 12:15

Kuźnia młodych wojowników ninja w Mikołowie? Tak może się stać za sprawą prostego rozwiązania na istniejącym terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Zielonej. Chodzi o tzw. multirig. Co to?

Pojawił się nowy pomysł na zwiększenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych mikołowian i to rodem z „Ninja Warrior Polska”. Radna Martyna Centkowska-Strzelczyk i Jacek Lipiecki wspólnie złożyli projekt „Multirig Kids - kuźnia młodych NINJA” i ma on polegać na uzupełnieniu istniejącej infrastruktury sportowej na obiekcie "Orlik" przy ul. Zielonej.

Mowa o montażu konstrukcji Multirig Kids, dającej możliwość trenowania techniki pokonywania przeszkód. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, na tym terenie wyłożona zostanie nawierzchnia bezpieczna w postaci mat przerostowych, co poza bezpieczeństwem zapewni trwałe rozwiązanie i bezkosztowe utrzymanie terenu. Usytuowanie konstrukcji Multirig Kids obok Multirig dla dorosłych pozwoli na jednoczesne trenowanie dzieci i ich rodziców.

Tego typu konstrukcja jest najczęściej używana podczas biegów przeszkodowych czy w popularnych programach telewizyjnych z "Ninja Warrior" na czele.

Kuźnia ninja powstanie w Mikołowie?

Głównym celem będzie dostarczenie dzieciom mnóstwa frajdy i zabawy poprzez aktywność fizyczną, która w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważna. Usytuowanie obiektu na terenie ogólnodostępnego boiska sprawi, że będzie można korzystać z niego o dowolnej porze przez cały rok. Projekt jest skierowany do najmłodszych mikołowian -  w wieku od 4 do 14 lat – wyjaśniają pomysłodawcy.

Konstrukcja pozwala na użytkowanie jej przez kilka osób w tym samym czasie, a bliska odległość do szkoły i przedszkola sprawia, że dzieci będą mogły realizować w tym miejscu zajęcia w ramach lekcji wychowania fizycznego.

W ramach projektu ma powstać warta 38 380 złotych konstrukcja wraz z dostawą i montażem, a kolejne 11 520 złotych to koszt nawierzchni bezpiecznej  z mat przerostowych o powierzchni około 72 metrów kwadratowych. Do tego dochodzą koszty dostawy i montażu tablicy regulaminowej w kwocie 3 tysięcy złotych, a także dokumentacja projektowa (5 tysięcy złotych) i uporządkowanie terenu (kolejne 1,5 tysiąca). Całkowity koszt projektu to 59 400 złotych.

Na pomysł można głosować w zbliżającym się wielkimi krokami głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Mikołowa 2021. Oddać głos będzie można już od 21 października.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również