Wiadomości z Mikołowa

W Mikołowie doszło do śmiertelnego potrącenia. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

  • Dodano: 2021-09-18 08:45, aktualizacja: 2021-09-20 13:15

W sobotę, 18 września, na ulicy Gliwickiej w Mikołowie doszło do śmiertelnego potrącenia. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia.

Śmiertelne potrącono 41-letnią kobietę

Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, wypadek miał miejsce o godz. 5.21. Wtedy na DK44 w Mikołowie, a dokładnie na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Gliwickiej,  w rejonie skrzyżowania z Jesionową oraz Górnośląską, doszło do potrącenia 41-letniej kobiety. Poszkodowana zmarła. W wyniku zdarzenia droga została czasowo zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Utrudnienia na DK44 potrwają kilka godzin

Świadkowie zdarzenia wskazali, że kobieta przechodziła przez drogę na czerwonym świetle. Wyjaśnianiem okoliczności i przebiegu zdarzeń zajmuje się tyska policja.

W Mikołowie doszło do śmiertelnego potrącenia. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia / fot. KPP Mikołów

Komentarze (2)    dodaj »

  • Lokals

    Światła w Smilowicach to " śmiech na sali" . Zmieniają się dopiero w momencie kiedy przez około 20 sekund nic nie jedzie a o to w tym miejscu trudno... Jest takze ograniczenie prędkości do 50 km/h. ale przy tak długiej prostej średnia prędkość to ok 90 km/h, nie wspominając o pedzacych motorach. Nieraz dochodziło tu do śmiertelnych wypadków, czy trzeba kolejnego żeby zamontować np. fotoradar?!

  • jorguś

    Przejście w Śmiłowicach akurat jest oświetlone ale dlaczego przed świtem ULICE w sołectwach są nie oświetlone? Czyżby Piechula oszczędzając na prądzie czekał na kolejne tragedie? Przez Bujaków czy Mokre gdzie jest pełno przejść dla pieszych na zakrętach strach jechać o tej porze w warunkach ograniczonej widoczności. Nieraz nad ranem ciemne są także ulice w samym Mikołowie. Powszechnie wiadomo że Piechula dba tylko o rynek, ale gdzie jest policja i dlaczego nie interweniuje? Czyżby nasi dzielni stróże prawa tak bardzo bali się burmistrza?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również