Wiadomości z Mikołowa

W Mikołowie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego na pasach

 • Dodano: 2019-12-31 09:15

Dzisiaj w godzinach porannych doszło do tragicznego zdarzenia. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych na ulicy Wyzwolenia w Mikołowie. Obecnie jeden pas ruchu w kierunku "Wiślanki" jest zablokowany. Występują utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj 31 grudnia po godzinie 7 w Mikołowie. Na przejściu dla pieszych ulicy Wyzwolenia doszło do śmiertelnego potrącenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-letni kierowca Toyoty uderzył w przechodzącego mężczyznę przez pasy, który zginął na miejscu. Kierujący był trzeźwy. Mundurowi ustalają dane ofiary.

Obecnie jeden pas ruchu w kierunku "Wiślanki" jest zablokowany. Na miejscu zdarzenia pracuje policja i prokurator. Występują utrudnienia w ruchu.

Komentarze (13)    dodaj »

 • mieszkaniec Mikołowa

  Uważam, że należy prowadzić non stop akcję uświadamiającą ( szczególnie dla pieszych) aby używać nawet w mieście odblasków. Zaś jest także apel do władz, aby dodatkowo doświetlać przejścia dla pieszych, zabudowywać na jezdniach spowalniacze. Dokonać przeglądu ulic, gdzie takie spowalniacze są niezbędne ( np. ul. Plebiscytowa, bardzo niebezpieczny zakręt w ul. Poprzeczną. Tam od ul. Katowickiej bezwzględnie potrzebny jest spowalniacz, a na zakręcie brak chodnika)

 • Rybka

  Jak na wsi,trzeba postawić zaporę ,żeby się zabił ,a potem przechodzić,bo idiota widząc znak przejścia dla pieszych nigdy nie przewidzi ,że ktoś może przechodzić.Ze wzlędu na śmieszne traktowanie znaku przez kierowców namalować linie ciągle przed przejściami/przymusowe zatrzymanie/ ,jeżeli się nie zatrzymie puknąć zdjęcie i posłać ekipę po odbiór tysiąca, w piętnaście minut po występku żeby nie zapomniał ,gdzie był..Myślę ,że przez nogi do głowy bardzo prosto można dotrzeć.

 • Tom

  Ubierajmy się na czarno bez odblasków i wychodzimy kiedy jest ciemno na ulice. W głowie mamy zakodowane że jak jestem pieszym to mam pierwszeństwo i nie ważne czy mnie kierowca zauważy. Pieszy jest tak samo uczestnikiem ruchu i musi myśleć, powinien być widoczny.

 • jorguś

  Człowiek nigdy niema szans w starciu zrozpędzoną kupą żelastwa. Bez względu na pierwszeństwo, pasy czy sygnalizację zawszs trzeba zachować szczególną ostrożność wkraczając na jezdnię bo cmentarze pełne są tych którzy mieli pierwszeństwo...

 • Rybka

  Jakby były cmentarze dla tych co ta uważają jak ty/ząb za ząb/to byś [...]o zaraz zmądrzał/.

 • xxx

  Mam nadzieję, że wreszcie zarządca drogi zrobi cokolwiek racjonalnego, co poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo . Droga jest tam szeroka, do przejścia sporo, oświetlenie marne, brak azylu. W mojej ocenie jest to jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc w mieście. Ludzi oczywiście żal (kierowcy też).

 • Miko

  Patrząc na zniszczenia samochodu to 50km to tam nie było...

 • Luke

  Kierowca do pierdla!

 • Pieszy

  Pajac z Ciebie okropny. Piesi mają pierwszeństwo i włażą na jezdnię bezpośrednio pod auta. Grabarze się cieszą bo interes kwitnie. Chyba ci którzy ustanawiając prawo mają grabarz w rodzinie.

 • kolo

  akurat pieszy schodził z przejscia pacanie.

 • Ja

  A kolo tam był i widział?

 • Edi

  Monitoring jest, kierowca zawinił.

 • Krzysztof

  Szkoda człowieka ;-( Niestety tam mało kto jedzie 50/h. Mam nadzieję, że to się zmieni kiedyś...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również