Wiadomości z Mikołowa

VI edycja Budżetu Obywatelskiego chwilowo w zawieszeniu

  • Dodano: 2020-06-12 08:15, aktualizacja: 2020-06-12 08:24

Po 5. udanych edycjach budżetu obywatelskiego w Mikołowie należy zmierzyć się z trudną ale konieczną decyzją i póki co wstrzymać organizację tegorocznej, szóstej.

Mając na uwadze stan miejskiego budżetu, który z w związku z pandemią wirusa COVID-19, został znacząco uszczuplony, Urząd Miasta podjął decyzję o czasowym zawieszeniu organizacji kolejnej edycji. Co istotne, wszystkie zwycięskie projekty z poprzedniego roku (2019) będą realizowane zgodnie z planem.

Budżet obywatelski to wydzielona część miejskiego budżetu, o przeznaczeniu której  decydują sami mieszkańcy. Mikołowianie co roku wybierają na co przeznaczyć milion złotych w ramach budżetu partycypacyjnego. Pięć ostatnich edycji przyniosło w sumie 80 zwycięskich projektów, 13 z nich jest w trakcie realizacji.

Nasi mieszkańcy mogą korzystać między innymi z wiat wypoczynkowych, placów zabaw czy siłowni zewnętrznych. Część obiektów jest już po okresie gwarancyjnym. Te, które w związku z eksploatacją wymagają renowacji czy drobnych remontów będą sukcesywnie odnawiane. W związku z koniecznością wymiany elementów, czy poprawy funkcjonowania miejsc aktywnego wypoczynku część środków przeznaczona zostanie na bieżące remonty. 

Wiedząc jak ważnym elementem kreowania miejskiej przestrzeni stał się dla mieszkańców budżet obywatelski zapewniamy, że jego szósta edycja z pewnością się odbędzie. Decyzja kiedy rozpocznie się proces zbierania wniosków a następnie głosowanie nad nimi zostanie podjęta pod koniec roku. Wierzymy, iż to tylko chwilowy przestój, a w 2021 wrócimy z nową energią gotowi na pomysły mieszkańców.

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego w Mikołowie

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Jestem niezmiernie ciekaw kto tak naprawdę występuje z propozycjami wykorzystania pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego w Mikołowie. Wiele propozycji z minionego roku takich jak spore kwoty przeznaczone na budowę np budek lęgowych dla jeżyków czy wybiegów dla psów wprawiają w osłupienie. W samym mieście nie brak miejsc gdzie na blokowiskach można nogi połamać, brakuje miejsc parkingowych czy oświetlenia. W dzielnicach brak przejść dla pieszych przy przystankach autobusowych, autobusy zatrzymują się wprost na jezdni, niema chodników ale żekomi mieszkańcy chcą wydawać pieniądze na rzeczy najmniej dla ich życia istotne. A może tymi,, mieszkańcami" są tylko burmistrz i starosta Mikołowa bo tego rodzaju wydatki doskonale się wpisują w ich sposób myślenia i rozumienie gospodarności?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również