Wiadomości z Mikołowa

Utracił panowanie i wjechał w budynek poczty. 19-latek od wpływem?

  • Dodano: 2023-06-20 06:15, aktualizacja: 2023-06-20 06:24

Policjanci ustalają okoliczności kolizji, do jakiej doszło w niedzielę wieczorem na ulicy Żwirki i Wigury w Mikołowie. Kierujący fiatem utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w budynek poczty. Badanie narkotesterem wykazało, że 19-latek mógł być pod wpływem narkotyków.

W niedzielę 18 czerwca po godzinie 21.00 policjanci drogówki zostali skierowani na ulicę Żwirki i Wigury w Mikołowie, gdzie przy skrzyżowaniu z ulicą Górniczą samochód osobowy uderzył w mur budynku poczty. Na miejscu mundurowi zastali 19-letniego kierowcę oraz jego 15-letniego pasażera. Mikołowianin tłumaczył, że jechał w kierunku ulicy Fabrycznej i będąc na łuku drogi, utracił panowanie nad samochodem, w efekcie czego uderzył w budynek.

Utracił panowanie i wjechał w budynek poczty. 19-latek od wpływem?

Badanie alkomatem dało wynik negatywny, jednak narkotester wykazał, że mieszkaniec Mikołowa może być pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Pobrano też próbkę krwi kierowcy. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą wstępny wynik testu, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w szczególności limitów prędkości, a także o całkowitą, szeroko rozumianą trzeźwość! Alkohol i narkotyki upośledzają zmysły kierowcy i zdolność do koncentracji oraz właściwego postrzegania sytuacji na drodze! - informują mikołowscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również