Wiadomości z Mikołowa

Ucieczka zatrzymanego z komisariatu. Spokojnie, to tyko ćwiczenia

  • Dodano: 2019-12-09 11:00

Sytuacja zrodziła się nagle i od samego początku miała dynamiczny charakter.

Pod pretekstem skorzystania z toalety, zatrzymanemu mężczyźnie ściągnięto kajdanki. Ten jednak postanowił uciec. Odepchnąwszy policjanta wybiegł z budynku i oddalił w nieznanym kierunku. "ZBIEG" - to kryptonim ćwiczeń dowódczo - sztabowych przeprowadzonych przez stróżów prawa garnizonu mikołowskiego, które odbyły się w minionym tygodniu w Komisariacie Policji w Orzeszu.


Ćwiczenia pod kryptonimem „ZBIEG" miały miejsce 5 grudnia br. i rozpoczęły się po godz. 9.00. Oficer dyżurny orzeskiego komisriatu zauważył zatrzymanego wcześniej mężczyznę, który wybiegł z budynku jednostki i oddalił się w kierunku pobliskiego lasu. O zdarzeniu natychmiast powiadomiony został komendant, a w teren ruszyli policjanci komisariatu oraz wszystkich wydziałów i komórek mikołowskiej komendy. Na miejsce skierowany został także pies służbowy, który podjął trop za zbiegiem. Do zadań stróżów prawa należało, między innymi, dokonanie penetracji terenu, ustalenie świadków zajścia oraz kierunku ucieczki i miejsca ukrywania się zatrzymanego wcześniej sprawcy przestępstwa.

Tak właśnie w największym skrócie wyglądał scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych przeprowadzonych na terenie Orzesza. Organizatorem byli policjanci Zespołu Organizacji Służby z mikołowskiej komendy, a ich dowódcą Naczelnik Wydziału Prewencji asp.szt. Krzysztof Czech. Miały one na celu sprawdzenie sposobu reagowania w sytuacji zagrożenia, a także doskonalenie umiejętności współdziałania, koordynowania działań oraz wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi wydziałami i komórkami miejscowych jednostek policji.

Symulowane zdarzenia przebiegały zgodnie z wyznaczonym planem oraz bardzo dobrze odzwierciedlały rzeczywiste działania. Uczestniczące w nim służby doskonale ze sobą współpracowały i wykazywały się pełnym zaangażowaniem. Około godz. 12.00 odbyło się uroczyste zakończenie ćwiczeń i podsumowanie działań.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Policjanty jak widać się nudzą...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również