Wiadomości z Mikołowa

Trening strzelecki mikołowskiej policji

  • Dodano: 2023-03-14 07:30, aktualizacja: 2023-03-14 07:54

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wzięli udział w treningu z wyszkolenia strzeleckiego. Zajęcia zrealizowano w oparciu o nowe regulacje prawne Komendanta Głównego Policji. Mundurowi strzelali z pistoletów Walther P-99, Beretta APX oraz Glock.

Trening strzelecki mikołowskiej policji

W piątek 10 marca miało miejsce  tzw. strzelanie szybkie w postawie stojącej. Jak dotychczas, zajęcia policjantów garnizonu mikołowskiego odbyły się na strzelnicy leśnej "Dębina" w Żorach. Mundurowi trenowali pod okiem instruktorów z miejscowego Wydziału Prewencji: sierż.stab. Łukasza Michalskiego oraz sierż. Mariusza Wawocznego.

Wykorzystana została broń, którą stróże prawa mają ze sobą w codziennej służbie, czyli pistolety Walther P-99, Beretta APX oraz Glock. W treningu wzięli udział kryminalni, policjanci z prewencji i drogówki. Najpierw uczestnicy przeszli szczegółowy instruktaż o zasadach bezpieczeństwa, by potem swobodnie trenować wyprowadzenie broni na cel i precyzyjne strzelanie do tarcz.

Zgodnie z nowym zarządzeniem regulującym tematykę wyszkolenia strzeleckiego, od stycznia br. treningi będą się odbywały znacznie częściej.

Trening strzelecki mikołowskiej policji/fot. KPP Mikolów
Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • KubaBatanachama

    A może by tak policjanty wybrały by się na Ukrainę w ramach praktycznych ćwiczeń użycia broni? W Polsce takich umiejętności nie nabędą bo panuje pokój a obywatele nie mogą posiadać broni palnej...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również