Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Stop agresji drogowej

 • Dodano: 2019-09-20 08:00, aktualizacja: 2019-09-19 11:24

Wszyscy dobrze wiemy, że brawurowa jazda na granicy zdrowego rozsądku, prowadzić może do tragedii na drodze.

Prezentujemy przykłady, gdzie kierowcy łamiąc przepisy ruchu drogowego doprowadzili do sytuacji zagrażającej życiu ich samych oraz innych uczestników drogi. Nagrania przesłano na adres poczty stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl.

Coraz więcej filmów trafia na adres poczty stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl. Autorami ich są kierowcy, którzy nie akceptują lekceważącego zachowania na drodze, mogącego doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że my sami, jako kierowcy, decydujemy, czy na drogach będzie bezpiecznie. Na prezentowanym filmie zobaczymy tych, którzy zlekceważyli bezpieczeństwo na drodze. Teraz kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, odpowiedzą za swoje zachowanie. Za takie wykroczenia, jak poruszanie się pojazdem dwoma pasami jezdni jednocześnie, zmiana pasa jezdni bez sygnalizowania kierunkowskazem, nieuzasadnione hamowanie lub jazda z prędkością utrudniająca korzystanie z drogi innym kierowcom, może grozić wysoka grzywna do 5 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy nawet na 3 lata.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Jorguś

  Nak to czasy się zmieniają, kiedyś donosiciel był napiętnowany a teraz doszło do tego że Polak donosi na Polaka i jeszcze się tym chwali. Tak ginie wspólnota narodowa, jedność między ludźmi. Na drogach terror policyjny i donosicieli, sąsiad już zaczyna bać się sąsiada... No, ale takim narodem najlepiej się rządzi...

 • NieLubieGłupoty

  Nie ma to jak głupi prowokujący komentarz Jorgusiu ... ale ok podkładasz się to ci odpiszę: jak ktoś z twoich bliskich będzie miał wypadek przez tak jeżdżącego debila a ktoś to nagra kamerką samochodową to leć wtedy szybko zniszczyć nagranie bo to przecież donosicielstwo Polaka na Polaka. A potem baw się dalej w świadome pisanie idiotyzmów.

 • jorguś

  Skąd się zerwałeś kapusiu że pochwalasz takich jak ty? Kiedyś również były samochody i wypadki ale nikt nie donosił na innych. Można użyć nagrania z kamerki po zaistnieniu wypadku aby udowodnić swoją niewinność i winę sprawcy ale nie w bezinteresowny sposób donosić na policję że ktoś nas wyprzedził lepszym samochodem lub przekraczając linię ciągłą przy dobrej widoczności gdy na ograniczeniu do 70 wlekliśmy się 40. Takie postępowanie sprawia że w każdej sytuacji czujemy się zaszczuci i to nie przez władzę ale przez innych ludzi, Polaków. Oczekuję że za płotem, na klatce schodowej czy na drodze spotkam NORMALNEGO człowieka a nie wroga który nie wiadomo kiedy i w jak błachej sprawie pobiegnie donieść na mnie na policję. Wciąż mam zamiar ŻYĆ NORMALNIE...

 • krytyk debilizmu

  nic dziwnego, że na drogach coraz więcej debilizmu skoro mamy takich doedukowanych ,,NIEKAPUSIÓW" na około... szkoda słów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.