Wiadomości z Mikołowa

Spotkanie wokół Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 w Starostwie Powiatowym

  • Dodano: 2023-03-03 06:30, aktualizacja: 2023-03-02 16:39
„Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027” to wiodący temat czwartkowego spotkania z ekspertami z dziedziny pozyskiwania środków zewnętrznych zorganizowanego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mikołowie.
 
Przedstawiciele Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego spotkali się m.in. z władzami naszego powiatu oraz pracownikami starostwa i reprezentantami jednostek organizacyjnych powiatu. W spotkaniu uczestniczą osoby odpowiedzialne za przygotowanie projektów z dziedziny edukacji i polityki społecznej, m.in. przedstawiciele gmin oraz szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mikołowski.

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 w Starostwie Powiatowym

Uczestników spotkania przywitał Starosta Mikołowski Mirosław Duży a w jego trakcie omówione zostały wybrane działania wdrażane przez Departament EFS - nowe możliwości wsparcia projektów z zakresu edukacji, włączenia społecznego, zdrowia, działań dla mieszkańców na rzecz transformacji regionu.
 
W grudniu ubiegłego roku Komisja Europejska zatwierdziła Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, tym samym umożliwiając finansowanie nowych projektów ze środków Unii Europejskiej. W nowej perspektywie finansowej województwo śląskie otrzyma ponad 5,1 mld euro z Funduszy Europejskich, w tym 2,2 mld euro na plan sprawiedliwej transformacji.
 
Wśród wspieranych obszarów są m.in. dziedziny edukacji i włączenia społecznego, tradycyjnie stanowiące domenę Europejskiego Funduszu Społecznego. Departament EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego planuje ogłoszenie pierwszych naborów w II kwartale 2023 r
spotkanie w starostwie fundusze europejskie

Komentarze (3)    dodaj »

  • bolus

    poloki zebrakami europy...tzw."fundusze" bank swiatowy zaciera rece.... ile polska jest zadłuzona??? ile kredytu mamy??? zadaj to pytanie na wybory polokowi na grn.slonsku ubiegajacymu sie o mandat panstwowy by zapewnic siebie przez 4 lata spokojne zycie ba swoim pociecha lub wnuka.....

  • jorguś

    Niestety, masz rację. Zadłużenie Polski osiągnęło gigantyczny poziom (1bln 211mld zł) i stale rośnie. Nasz kraj nie rozbudowuje przemysłu który mógłby pracować na spłatę długów lecz inwestuje pożyczane pieniądze zgodnie z wolą UE w sposób nie powodujący wzrostu PKB. Czy zatem warto się nadal zadłużać? Jak długo jeszcze będziemy w stanie znosić coraz większe obciążenia podatkami, które znowu drastycznie wzrosną bo trzeba odbudować Polską armię z powodu jej zubożenia na skutek wysłania naszego sprzętu na Ukrainę (a armia to nie przemysł i również nie generuje zysku)...

  • Ekonomista

    Do póki PiS będzie przy władzy nie będzie przemysłu, będzie zadłużenie, konflikty, monopole państwowe obsadzone rodzinami oraz same kłamstwa. Pieniądze pompowane w propagandę byle być przy władzy i kraść.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również