Wiadomości z Mikołowa

Spotkanie samorządowców i komendanta

  • Dodano: 2020-08-14 09:45

12 sierpnia w starostwie odbyło się spotkanie władz powiatu – Starosty Mirosława Dużego oraz członka Zarządu Powiatu Grażyny Nazar z włodarzami gmin. Tym razem obecni byli wójt Wyr Barbara Prasoł, zastępcy wójta Ornontowic Dariusz Spyra oraz wiceburmistrz Mikołowa Mateusz Handel.

Poza samorządowcami uczestniczyli w nim komendant KPP Mikołów Dariusz Klimczak oraz zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem starostwa Bartłomiej Depta.

W trakcie tego spotkania poruszono kwestie dotyczące sytuacji epidemicznej w powiecie. Z informacji przedstawionej przez Wydział Zarządzania Bezpieczeństwem, tak jak do tej pory, od osób przebywających w  kwarantannie podbierane są wymazy, funkcjonuje wymazobus, zaś koszty badań pokrywają samorządy. Jeśli zaś chodzi o informacje dotyczącą liczby wykonanych wymazów za ten miesiąc, to od 2 do 11 sierpnia wykonano ich 88.

Podczas narady poruszono również kwestie dotyczące sytuacji na rynku pracy, przygotowań do nowego roku szkolnego, również w kontekście dojazdu uczniów do szkół. Włodarze gmin wskazywali również na rosnące koszty odbiory śmieci.

Z okazji niedawnego święta policji okolicznościowym grawerem będącym podziękowaniem za dotychczasową współpracę wyróżniono wójt Wyr Barbarę Prasoł, zaś wręczył go komendant KPP Mikołów Dariusz Klimczak.

Spotkanie samorządowców i komendanta


Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Komentarze (3)    dodaj »

  • Jorguś

    Wszyscy tam byli, miód i wino pili (na nasz koszt) i nic nie uradzili. W Mikołowie może umierać w pokoju każdy kto niema koronawirusa, kto ma i ulegnie np wypadkowi również bo nawet karetka do niego nie przyjedzie. Szpitale były zamknięte (nie wiem jak jes teraz) a lekarze w przychodniach nie wiedzą jak usprawiedliwić nieobecność w pracy u chorych na koronawirusa. Ale dla samorządowców i starosty to pryszcz, liczą się,, grawery" i nagrody.

  • ratownik

    "umiera bo ulegnie wypadkowi bo nawet karetka do niego nie przyjedzie" - jak pijesz to nie pisz bo wychodzą same brednie

  • cycek

    propaganda schizofrenia siega zenitu.... ilu ludzi zmarło w miescie na wiruska??? ile na raka???ile zatrzyman akcji serca tzn zawał??? ile samobojstw??? dawac dane!!! pozatem niemcy dalej cisna smieci autostrada A4 w kierunku gliwic??? na slask??? wysypisko polska i tania siła robocza jak bangladesz....

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również