Wiadomości z Mikołowa

Spartakiada Przedszkolaków z Hektorem

  • Dodano: 2019-06-13 12:15

Gdzie w strażackim wozie kryje się woda, do czego ratownikom medycznym potrzebne są lalki i jak zachować się gdy zaatakuje nas pies – odpowiedzi na te pytania szukały przedszkolaki, które uczestniczyły w dorocznej Spartakiadzie z Hektorem.

Za nami Spartakiada z Hektorem

Impreza odbyła się 13 czerwca na stadionie miejskim, a rozpoczęła je prezentacja poszczególnych placówek oraz zapalenie znicza.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Stanisław Piechula oraz Henryk Zawiszowski repezentujący Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Mikołowski, które zainicjowało to przedsięwzięcie. Na uroczystości obecni byli komendanci straży miejskiej, policji i straży pożarnej, członkowie Rady Seniorów oraz dyrektorzy szkół. Nie mogło również zabraknąć samego Hektora – maskotki mikołowskiej policji.

Jednak najważniejsze były maluchy, które uczestniczyły w rożnych konkurencjach, od biegów w workach i przejściu tunelu, po konkursy z zakresu ruchu drogowego, bezpiecznego zachowania w kontakcie ze zwierzętami czy znajomości numerów alarmowych.

Największą frajdę sprawiała im jednak możliwość posiedzenia w radiowozie, przemierzenia strażackiego hełmu czy nawet spróbowania resuscytacji na fantomie. Dzieciaki mogły też zobaczyć jak wygląda wnętrze wozu strażackiego, dowiedzieć się do czego ratownikom medycznym potrzebne są lalki czy zobaczyć jak używać policyjnej tarczy i pałki. Spartakiadę zakończyło wręczenie nagród i pucharów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również