Wiadomości z Mikołowa

Rozpoczęcie nowej kadencji Powiatowej Rady Rynku Pracy

  • Dodano: 2023-01-23 07:30, aktualizacja: 2023-01-22 19:49

Starosta Mikołowski Mirosław Duży otworzył i poprowadził inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, które odbyło się 19 stycznia.

Nowo powołany skład Rady na kadencję 2023-2027, obok wyboru przewodniczącego – Mirosława Dużego, Starosty Mikołowskiego i wiceprzewodniczącej – Iwony Spychały-Długosz, Wiceburmistrz Mikołowa, zapoznał się także z informacją o sytuacji na rynku pracy w powiecie mikołowskim w 2022 r.

Uczestniczącą w obradach Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mikołowie Teresa Miguła wraz z Starostą Mirosławem Dużym wręczyli nowo wybranym członkom akty powołania. Jak podkreślał Starosta Mikołowski, ubiegła czteroletnia kadencja odznaczała się wzorową pracą Rady oraz doskonałą współpracą zarówno z PUP jak i Starostwem Powiatowym.

Rozpoczęcie nowej kadencji Powiatowej Rady Rynku Pracy

Najważniejsze informacje o sytuacji na rynku pracy w powiecie mikołowskim w 2022 r.:

Na koniec grudnia w PUP w Mikołowie zarejestrowanych było 1032 mieszkańców powiatu mikołowskiego, w tym 595 kobiet.

95 osób zarejestrowanych to osoby niepełnosprawne, 427 to długotrwale bezrobotni. W zestawieniu z końca grudnia 2022 r. w mikołowskim PUP zarejestrowanych było 247 osób do 30 roku życia, 118 osób do 25 roku życia, 286 osób powyżej 50 lat.

Stopa bezrobocia w powiecie na koniec listopada 2022 r. wynosiła 2,7 (dla porównania: w woj. śląskim -  3,6, zaś w kraju - 5,1)

powiat bezrobocie

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Powiatowa Rada Rynku Pracy- brzmi bardzo poważnie, ale jakie są efekty pracy tejże Rady poza kolejnymi (nikomu nie potrzebnymi) statystykami? Czy w zamian za chojne uposażenia dla członków Rady powstały dodatkowe miejsca pracy w Mikołowie? A może firmy w których PUP oferuje pracę zaprzestały płacenia pracownikom,, krajówki" z resztą,, pod stołem" w wyniku czego pracownik nie ma co czekać na emeryturę, a w razie choroby zabraknie mu zasiłku na leki (a co dopiero na chleb)? W jakim celu mnoży się,, Rady " i ,, Komisje" opłacane z kieszeni podatnika zamiast redukować liczbę urzędników i ciąć koszty w czasach kryzysu, skoro te,, twory" nie wnoszą nic pozytywnego do naszego życia?...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również