Wiadomości z Mikołowa

Rozbój w centrum Mikołowa. 31-latek groził śmiercią ochroniarzowi!

  • Dodano: 2023-02-28 06:30, aktualizacja: 2023-02-27 19:20

Policjanci patrolujący teren Mikołowa zatrzymali 31-latka, który w miniony piątek wieczorem usiłował ukraść ze sklepu wódkę o wartości blisko 400 złotych. W porę ujęty przez pracownika ochrony mężczyzna chciał uderzyć go jedną z butelek oraz groził mu śmiercią.

Mikołowianin usłyszał prokuratorski zarzut kradzieży rozbójniczej i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Mieszkaniec Mikołowa z zarzutem kradzieży rozbójniczej

Sytuacja miała miejsce w piątek 24 lutego tuż przed godziną 20.00 w jednym ze sklepów w ścisłym centrum Mikołowa. Na teren placówki wszedł młody mężczyzna, zabrał z regału karton wódki i minął kasę samoobsługową, chcąc wyjść ze sklepu.

Wtedy podszedł do niego pracownik ochrony. W trakcie próby ujęcia złodzieja, między mężczyznami doszło do szarpaniny. W pewnym momencie sprawca kradzieży chciał uderzyć ochroniarza jedną z butelek wódki i groził mu pozbawieniem życia. Zaalarmowani przez obsługę sklepu wkrótce na miejscu pojawił się patrol policji. 24-letni mikołowianin trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Został też objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również