Wiadomości z Mikołowa

Rękodzielnia w MDK

  • Dodano: 2019-10-21 10:30

MDK zaprosił 17 października na spotkanie poświęcone obecności osób niepełnosprawnych w kulturze oraz wernisaż fotograficzny.

Wydarzenie zorganizowano w ramach prowadzonego przez tę placówkę projektu „Rękodzielnia”, którego realizacja rozpoczęła się w 2017 roku. Partnerami w nim są: Ośrodek Miłosierdzie Boże w Borowej Wsi, Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI w Mikołowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Mikołowie oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wyrach. Jego celem jest poprawa dostępu osób niepełnosprawnych do kultury poprzez bezpłatne warsztaty artystyczne, wycieczki i spotkania. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tego dnia poza spotkaniem dyskutantów, którzy mówili o udziale w kulturze osób niepełnosprawnych i dzieli się swymi doświadczeniami w tej materii, otwarto wystawę fotografii powstałych w ramach projektu „Rękodzielnia”. Warsztaty prowadziła Anna Geta, której asystowały Małgorzata Dębska i Gabriela Kinel, zaś modelami byli Alina Cichocka, Zuzanna Żółtaszek oraz jej brat Kuba Żółtaszek. Wystawa zdjęć można oglądać w „Galerii 33” do końca listopada.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również