Wiadomości z Mikołowa

Przebudowa ulicy Zwycięstwa w Ornontowicach na finiszu

  • Dodano: 2023-08-03 06:45, aktualizacja: 2023-08-03 06:58

Przygotowania do 7. etapu 80 Tour de Pologne idą pełną parą. Zbiegły się one z ostatnimi pracami wykończeniowymi przy przebudowie ulicy Zwycięstwa w Ornontowicach.

W środę na wizytę kontrolną wybrali się starosta mikołowski Mirosław Duży i wójt Ornontowic Marcin Kotyczka wraz ze swoim zastępcą Dariuszem Spyrą. Budowniczowie drogi zapewnili włodarzy gminy i powiatu, że do piątku wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, a droga ta posłuży jeszcze długie lata mieszkańcom.

Przebudowa ulicy Zwycięstwa w Ornontowicach na finiszu

Start ostatniego 7. etapu tegorocznego wyścigu Tour de Pologne zaplanowano w piątek w Zabrzu o 14:45, a na terenie powiatu mikołowskiego trasa będzie przebiegać następująco:

  • Ornontowice - ulicami Zwycięstwa i Dworcową
  • Mikołów - Spyry, ks. Górka, Sosnowa, Zamkowa, Wojska Polskiego, później kolarze wjadą na "wiślankę", tj. DK 81 (ulica Cieszyńska - kierunek Katowice). Następnie, za stacją paliw BP, zjadą na DK 44 - kierunek Tychy aż do tzw. Górki Mikołowskiej, do granicy z Tychami.

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie informuje, że całkowitego zamknięcia trasy należy spodziewać się około godziny 14:00. Zgodnie z założeniami organizatora, kolarze opuszczą teren powiatu mikołowskiego około godziny 15:30.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również