Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Powiat świętuje 20 lecie

  • Dodano: 2019-09-17 11:30

Od 13 do 15 września odbywały się główne obchody jubileusz 20 lecia powiatu mikołowskiego oraz 25 lecia partnerstwa z Powiatem Neuss.

Pierwszy dzień obchodów zorganizowano w Mikołowie od wkopania na skwerze przed starostwem kapsuły czasu, w której umieszczono 1 euro i 5 złotych, polską i niemiecką gazetę oraz dokumenty związane z podpisanym 25 lat temu partnerstwem pomiędzy Powiatem Mikołowskim i Reńskim Powiatem Neuss. Oficjalne uroczystości z udziałem władz państwowych i samorządowych oraz gości z Niemiec odbyły się w MBP. W trakcie zorganizowanej z tej okazji konferencji przedstawiono dorobek powiatu mikołowskiego oraz drogę jaką przebyto, by powstał własny powiat.

Poza częścią oficjalną na mikołowskim rynku rozstawiono domki, w których prezentowały się poszczególne gminy i starostwo. Mikołów promował m.in. swoje proekologiczne działania skierowane do mieszkańców. W tym samym czasie na stojącej na rynku scenie odbywały się występy artystyczne grup działających przy ośrodkach kultury, szkołach i stowarzyszeniach z pięciu gmin powiatu mikołowskiego.

Dodatkowo mieszkańcy mogli skorzystać z akcji prozdrowotnej odbywającej się przed budynkiem starostwa. Tam pod namiotami ulokowano stoiska medyczne, w których można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, skorzystać z badań EKG i spirometrycznych. Zaparkował także ambulans, w którym nieodpłatnie badano wzrok, zaś porad medycznych udzielali pracownicy Szpitala Powiatowego i Szpitala św. Józefa w Mikołowie oraz Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu. Policjanci wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego ustawili symulator dachowania, zaś strażacy z KP PSP w Mikołowie dali pokaz ratownictwa drogowego. Zwieńczeniem mikołowskiego dnia obchodów 20 lecia powiatu były wieczorne koncerty na rynku. Wśród zaproszonych artystów znalazły się zespoły związane z CM Krawczyka XXI oraz grupa The Harpagans.

Powiat świętuje 20 lecie


Źródło: UM Mikołów

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    Świętują ci co na zdjęciu, mieszkańcy sołectw mają już powyżej uszu Mikołowa i jego rozpasanych i nieudolnych władz...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.