Wiadomości z Mikołowa

Powiat mikołowski trzeci w regionie pod względem liczby zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców

  • Dodano: 2021-03-31 16:00

Jeszcze we wtorek, jak wynikało z danych przedstawionych przez Śląski Urząd Wojewódzki, powiat mikołowski znajdował się na 12. miejscu wśród powiatów i miast na prawach powiatu w regionie, jeśli chodzi o liczbę zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców.

Niestety, sytuacja pogorszyła się w środę. ŚUW przekazał najnowsze dane, z których wynika, że powiat mikołowski jest obecnie trzeci pod względem nowych zakażeń SARS-CoV-2. Udział procentowy testów pozytywnych to aż 50 procent!

Publikujemy wykresy opracowane przez ŚUW na bazie danych Ministerstwa Zdrowia.

Powiat mikołowski trzeci wśród powiatów i miast powiatowych pod względem największej liczby nowych zakażeń koronawirusem. Przyrost testów pozytywnych aż o 50 procent!

Jak wynika z podanych przez Śląski Urząd Wojewódzki informacji, w powiecie mikołowskim w ciągu ostatnich 24 godzin wykonano 179 testów ze zlecenia POZ, a ogólny wynik testów pozytywnych to 187. Nowych infekcji mamy za 182.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Mikołowie, zmarło trzech kolejnych zakażonych koronawirusem mieszkańców powiatu. Wszystkie zmarłe osoby miały choroby współistniejące z COVID-19.

Najwięcej nowych infekcji koronawirusem odnotowano w środę 31 marca w Dąbrowie Górniczej i Bielsku-Białej. W pierwszej piątce znalazły się również Tychy i powiat bieruńsko-lędziński.

Komentarze (2)    dodaj »

  • ciekawy

    "w powiecie mikołowskim w ciągu ostatnich 24 godzin wykonano 179 testów ze zlecenia POZ, a ogólny wynik testów pozytywnych to 187. Nowych infekcji mamy za 182." Co to za bełkot?

  • bielschowitz

    krematorium na kochłowicach bucho(para) tak jak w birkenau...czyli brzezinka nie mylic z austwitz czyli oswiecim oswiecim to chwyt propagandowy najwiecej "buchał" birkenał" terozki bucho kochłowice......ale smogu brak dobre filtry majom zachodnie.....postep cywilizacyjny idzie terozki gazym na "podpałka"....tłuszcz zrobi swoje......

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również