Wiadomości z Mikołowa

Poszukiwani listami gończymi mikołowianie trafili do aresztu

  • Dodano: 2021-09-15 08:45, aktualizacja: 2021-09-15 09:05

Policjanci Wydziału Kryminalnego mikołowskiej Policji nieustannie prowadzą czynności zmierzające do ustalenia miejsc pobytu osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Przedwczoraj w ich ręce wpadło dwóch mężczyzn, w stosunku do których sąd rejonowy wystawił listy gończe. 39. i 36-latek trafili do śląskiej jednostki penitencjarnej.

Mężczyźni od miesięcy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

Prowadzone działania operacyjne mikołowskich kryminalnych przyczyniły się do pozytywnego zakończenia spraw poszukiwawczych dwóch mieszkańców Mikołowa:

  • 36-latek ma na swoim koncie liczne nakazy doprowadzenia do aresztu przede wszystkim w związku z uchylaniem się od alimentów na rzecz małoletniego;
  • lista przewinień 39-latka jest nieco dłuższa. Są na niej przestępstwa: oszustwa, kradzieży, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz zniszczenia dokumentu i posługiwania się cudzym dokumentem. Na domiar wszystkiego okazało się, iż człowiek ten pod koniec sierpnia tego roku dokonał uszkodzenia samochodu swojego znajomego, a wartość szkody sięgnęła blisko 20 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Zatrzymani wczoraj trafili do Aresztu Śledczego w Gliwicach, gdzie odbędą karę pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również