Wiadomości z Mikołowa

Policjanci znaleźli dwa punkty sprzedaży z podrabianą odzieżą

  • Dodano: 2021-05-13 09:00

Mikołowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli podrabiane ubrania. Bluzy i koszulki z logiem znanych światowych marek sprzedawane były w dwóch punktach w centrum miasta. Za obrót podróbkami grozi do 2 lat więzienia.

W miniony wtorek (11 maja) przed południem policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy po uzyskanych wcześniej informacjach weszli do mieszczących się w centrum Mikołowa dwóch punktów sprzedaży odzieży, gdzie trafili na podrobiony towar.

W obu przypadkach na miejscu zastali zatrudnione tam kobiety. W lokalach znaleziono podróbki znanych światowych marek. Zabezpieczonych zostało 38 sztuk odzieży. W większości były to t-shirty oraz bluzy oznaczone podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie cechowały się niską jakością użytych do produkcji materiałów oraz niestarannym wykonaniem. Odpowiednio niska była również cena sprzedawanego towaru.

Po przyjęciu zawiadomienia od przedstawicieli pokrzywdzonych firm i zebraniu całości materiału dowodowego podejrzewanym o nielegalny proceder zostaną przedstawione zarzuty karne. Grozi im odpowiedzialność za obrót artykułami oznaczonych podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Komentarze (2)    dodaj »

  • ormo

    do łagru na sibir za złodziejstwo zrobic tym pacjeta "prace by odpokutowac swoje grzechy" nie wspomne o polakach co nakradły miliony (odpowiedzialna zbiorowosc rodzinna) ciezka praca krztałtuje człoieka.....

  • Hans

    A Ty do szkoły uczyć się ortografii :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również