Wiadomości z Mikołowa

Policjanci przypominają o aplikacji "Kwarantanna domowa"

  • Dodano: 2021-11-19 12:15, aktualizacja: 2022-01-03 10:12

Stale zwiększająca się liczba osób zakażonych powoduje wzrost obywateli objętych kwarantanną i izolacją. Policjanci przypominają o możliwości zainstalowania aplikacji "Kwarantanna domowa". Narzędzie dostępne jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Osoby objęte kwarantanną nie ponoszą żadnych kosztów związanych z instalacją i użytkowaniem aplikacji. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi komunikowanie się ze służbami.

Aplikacja "Kwarantanna domowa"

Głównym celem zainstalowania aplikacji jest ułatwienie i usprawnienie odbywania obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. To narzędzie pozwala skontrolować, czy nie są łamane zasady np. opuszczania miejsca zamieszkania. To bardzo istotne, aby osoby, które są objęte kwarantanną, przestrzegały jej zasad i nie wychodziły z domu. Od takiej postawy i odpowiedzialności zależy, jak szybko uda się nam uporać  z kolejną falą zakażeń.

Osoby, których numer telefonu pojawił się w bazie, zostaną powiadomione wiadomością SMS o tym, aby aplikacja została zainstalowana. Można ją pobrać zarówno na telefon z oprogramowaniem Android jak i z systemem iOS, jest całkowicie bezpieczna, bezpłatna i ma wiele możliwości.

Dzięki niej można złożyć zapotrzebowanie na artykuły żywnościowe, posiłki, poprosić o kontakt z psychologiem. Przez bezpośrednie połączenie ze służbami  i dostęp do komunikatów o  aktualnej sytuacji epidemiologicznej, osoby objęte kwarantanną czują się bezpiecznie i posiadają wiedzę na temat zagrożenia.

Osoby na kwarantannie w powiecie mikołowskim

Na terenie powiatu mikołowskiego na dzień 19 listopada 2021 r. osób objętych kwarantanną jest blisko tysiąc. Wymaga to dużego zaangażowania funkcjonariuszy, którzy dodatkowo sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów w tym zakresie. Zainstalowanie aplikacji nie tylko ułatwi komunikowanie się ze służbami ale przede wszystkim pozwoli policjantom na realizowanie ustawowych zadań w znacznie łatwiejszym stopniu.

- Przypominamy, że od naszego odpowiedzialnego zachowania zależy skuteczność walki z niewidzialnym wrogiem. Apelujemy o przestrzeganie wszystkich zakazów i nakazów związanych ze stanem epidemii w trosce o życie i zdrowie nie tylko własne, ale przede wszystkim osób szczególnie narażonych na zakażenie - przekazują mikołowscy policjanci.

WAŻNE! Nie ma możliwości, aby z aplikacji korzystały osoby, które nie są objęte kwarantanną.

Komentarze (1)    dodaj »

  • KubaBatanachama

    Mam zainstalować aplikację po to by policja i służby mogły sprawdzić czy na kwarantannie nie wyjdę,, po bułki" jeśli dzieci o mnie zapomną? To chyba jakaś kpina...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również