Wiadomości z Mikołowa

Policjanci przypominają o aplikacji "Kwarantanna domowa"

  • Dodano: 2021-11-19 12:15, aktualizacja: 2022-01-03 10:12

Stale zwiększająca się liczba osób zakażonych powoduje wzrost obywateli objętych kwarantanną i izolacją. Policjanci przypominają o możliwości zainstalowania aplikacji "Kwarantanna domowa". Narzędzie dostępne jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Osoby objęte kwarantanną nie ponoszą żadnych kosztów związanych z instalacją i użytkowaniem aplikacji. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi komunikowanie się ze służbami.

Aplikacja "Kwarantanna domowa"

Głównym celem zainstalowania aplikacji jest ułatwienie i usprawnienie odbywania obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. To narzędzie pozwala skontrolować, czy nie są łamane zasady np. opuszczania miejsca zamieszkania. To bardzo istotne, aby osoby, które są objęte kwarantanną, przestrzegały jej zasad i nie wychodziły z domu. Od takiej postawy i odpowiedzialności zależy, jak szybko uda się nam uporać  z kolejną falą zakażeń.

Osoby, których numer telefonu pojawił się w bazie, zostaną powiadomione wiadomością SMS o tym, aby aplikacja została zainstalowana. Można ją pobrać zarówno na telefon z oprogramowaniem Android jak i z systemem iOS, jest całkowicie bezpieczna, bezpłatna i ma wiele możliwości.

Dzięki niej można złożyć zapotrzebowanie na artykuły żywnościowe, posiłki, poprosić o kontakt z psychologiem. Przez bezpośrednie połączenie ze służbami  i dostęp do komunikatów o  aktualnej sytuacji epidemiologicznej, osoby objęte kwarantanną czują się bezpiecznie i posiadają wiedzę na temat zagrożenia.

Osoby na kwarantannie w powiecie mikołowskim

Na terenie powiatu mikołowskiego na dzień 19 listopada 2021 r. osób objętych kwarantanną jest blisko tysiąc. Wymaga to dużego zaangażowania funkcjonariuszy, którzy dodatkowo sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów w tym zakresie. Zainstalowanie aplikacji nie tylko ułatwi komunikowanie się ze służbami ale przede wszystkim pozwoli policjantom na realizowanie ustawowych zadań w znacznie łatwiejszym stopniu.

- Przypominamy, że od naszego odpowiedzialnego zachowania zależy skuteczność walki z niewidzialnym wrogiem. Apelujemy o przestrzeganie wszystkich zakazów i nakazów związanych ze stanem epidemii w trosce o życie i zdrowie nie tylko własne, ale przede wszystkim osób szczególnie narażonych na zakażenie - przekazują mikołowscy policjanci.

WAŻNE! Nie ma możliwości, aby z aplikacji korzystały osoby, które nie są objęte kwarantanną.

Komentarze (1)    dodaj »

  • KubaBatanachama

    Mam zainstalować aplikację po to by policja i służby mogły sprawdzić czy na kwarantannie nie wyjdę,, po bułki" jeśli dzieci o mnie zapomną? To chyba jakaś kpina...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.