Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie sesji Rady Powiatu

  • Dodano: 2021-09-30 09:15

Współpraca powiatu z organizacjami pozarządowymi była głównym tematem wrześniowej sesji Rady Powiatu. Posiedzenie odbyło się 29 września w starostwie, a w obradach uczestniczyło 21 radnych.

Współpracę oraz działania wspierające organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Mikołowskiego omówiła Aleksandra Łataś-Makuch, naczelnik Wydziału Rozwoju Zdrowia i Promocji. W swym wystąpieniu zwróciła uwagę na podmioty reprezentujące powiat, które stale współdziałają  z NGO-sami m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy czy też wydziały starostwa odpowiedzialne m.in. za kwestie zdrowia i promocji, zarządzania bezpieczeństwem czy też edukacji i wspierania sportu.

Wymieniła również wspólne inicjatywy prowadzone przez starostwo w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, chociażby punkty nieodpłatnych porad prawnych prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego DOGMA, czy Fundację GaSzo realizującą  projekt SAMOrządni Seniorzy w Powiecie Mikołowskim.

Obecnie w Powiecie Mikołowskim działa 212 organizacji pozarządowych.
Przybyli na sesję przedstawiciele dwóch stowarzyszeń – Centrum Społecznego Rozwoju oraz Mikołowskie Stowarzyszenie Pomocy Psychospołecznej i Profilaktyki ZMIANA przybliżyli prowadzoną przez nie działalność.

W części poświęconej uchwałom radni przyjęli zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Mikołowskiego na okres od 2021 do 2032 roku, a także zaakceptowali zamiany w budżecie. Zgodzili się również  na wystawienie weksla in blanco przez Centrum Zdrowia w Mikołowie sp. z o.o. jako zabezpieczenie projektu termomodernizacji Szpitala Powiatowego oraz Poradni Lekarza Rodzinnego przy ul. Wojska Polskiego w Mikołowie-Mokrem.

Mówiąc o pracach Zarządu Powiatu, starosta Mirosław Duży omówił podjęte przez to gremium uchwały, poinformował o trwających pracach nad przyszłorocznym budżetem, wizycie w Reńskim Powiecie Neuss oraz wręczeniu stypendiów uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Mikołowski.

Komentarze (2)    dodaj »

  • KubaBatanachama

    21 (bez)radnych razy 2500 zł za sesję daje sumkę 52 500 zeta, tyle powiat przeznacza na przychlastów bijących brawo każdemu pomysłowi starosty czy burmistrza. Sami policzcie ile sesji jest w roku i ile naszych pieniędzy jest przeznaczane na uposażenia radnych powiatowych (a są jeszcze radni miejscy)...

  • jorguś

    Mam rozumieć że radny dostaje 2500 zł za sesję?... Nieźle...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również