Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie ogólnopolskich działań "Prędkość" na mikołowskich drogach

  • Dodano: 2024-05-21 13:15

W piątek 17 maja Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Podsumowanie ogólnopolskich działań "Prędkość" na mikołowskich drogach

Policjanci ruchu drogowego mikołowskiej komendy prowadzili w piątek działania krajowe pn. „Prędkość”. Akcja trwała cały dzień. Mundurowi w różnych rejonach naszego miasta, dokonywali pomiarów prędkości wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia. W ramach prowadzonej akcji stróże prawa ujawnili łącznie 35 wykroczeń, dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Na nierespektujących przepisy prawa ruchu drogowego nałożono 22 mandaty karne i zastosowano 11 pouczeń oraz skierowano 2 wnioski o ukaranie do Sądu.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym obowiązujących limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności. Apelujemy o rozważną jazdę, unikanie brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii. Ściągnijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze - apelują policjanci.

Komentarze (1)    dodaj »

  • emeryt

    czy na tej wiosze coś się dzieje? sołtys poszedł w tango? od paru dni te same wieści !!!!! WSTYD I HAŃBA !!! po co ta strona jak raz na tydzień coś napiszecie !!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również