Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie działań "Nie - dla prędkości"

  • Dodano: 2018-07-26 11:30

Wczoraj, w godzinach 9.00 - 17.00, policjanci drogówki wzięli udział w kolejnych wojewódzkich działaniach "NIE- DLA PRĘDKOŚCI". Ich celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie faktów przekraczania dozwolonej prędkości.

Prowadzenie pojazdów z nadmierną prędkością jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Wczoraj, policjanci drogówki na terenie powiatu mikołowskiego, przeprowadzili akcję pod nazwą „Nie- dla prędkości”, której celem było ograniczenie zjawiska przekraczania prędkości.

Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości, a także wyeliminowanie „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczne sytuacje na naszych drogach. Mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Podczas działań skontrolowano 41 pojazdów oraz ujawniono 41 wykroczeń, które dotyczyły właśnie przekroczenia prędkości.

Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość kierujących, jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach, a także aktualnych przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również