Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie - "Bezpieczne drogi powiatu mikołowskiego"

  • Dodano: 2018-06-20 11:45

Policjanci mikołowskiej drogówki wspierani siłami mundurowych z sąsiadujących jednostek, w okresie od 11 - 16 czerwca, na terenie dróg powiatu przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczne drogi powiatu mikołowskiego".

Organizacja działań wynikała z potrzeb mieszkańców, natomiast celem nadrzędnym było podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa.

Wychodząc naprzeciw prośbom i potrzebom mieszkańców powiatu, mikołowska drogówka w okresie od 11- 16 czerwca zorganizowała działania pod nazwą "Bezpieczne drogi powiatu mikołowskiego". Zostały one przeprowadzone na podstawie analizy zdarzeń oraz problemów komunikacyjnych, które w każdej gminie powiatu są inne. W tych dniach, mikołowscy mundurowi wspierani byli przez policjantów sąsiadujących jednostek m.in. z Pszczyny, Tychów, Gliwic, Rudy Śląskiej, Katowic oraz Rybnika. Akcja polegała na intensyfikacji działań w danym dniu na terenie każdej z 5 gmin poprzez wzmożone policyjne patrole z wykorzystaniem dostępnego sprzętu. Ważnym celem działań była również profilaktyka ukierunkowana na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Podczas wzmożonych działań, stróże prawa skontrolowali łącznie 104 pojazdy w tym 40 motocykli, wykonali 1539 badań trzeźwości kierujących oraz ujawnili łącznie 89 przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było nie stosowanie się do ograniczeń prędkości przez kierujących oraz do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Nie zabrakło niestety również nieprawidłowych zachowań pieszych. W tych dniach, mundurowi zatrzymali do kontroli 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 3 kierujących będących w stanie po użyciu alkoholu. W trakcie trwania działań policjanci obsłużyli 9 kolizji.

W sobotę (16.06), w ramach działaności profilaktycznej wpisującej się w akcję "Bezpiecznych dróg powiatu mikołowskiego", policjanci drogówki pojawili się w Orzeszu na stacji kontroli pojazdów "Diagneo". Tego dnia, kierowcy mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swoich samochodów oraz zasięgnąć fachowych porad diagnostów oraz policjantów. Najmłodsi z kolei skorzystali z możliwości obejrzenia wyposażenia mikołowskich policjantów oraz wzięli udział w atrakcjach zorganizowanych przez strażaków z OSP z Zawiści i Łazisk Górnych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • olek

    Takie akcje dają głównie to, że coraz więcej osób yanosika ściąga, no ale ok, warto próbować polepszać nasze bezpieczeńśtwo na drogach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również