Wiadomości z Mikołowa

Pijany agresor na "wiślance". Ofiarą 23-latka padło 8 latarni i sygnalizator świetlny

  • Dodano: 2023-05-30 07:15, aktualizacja: 2023-05-29 17:32

Dzielnicowi z mikołowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który zdewastował elementy infrastruktury drogowej na odcinku krajowej "wiślanki". Agresywny 23-latek był pod wpływem alkoholu. Za zniszczenie mienia o wartości około 9 tysięcy złotych mieszkańcowi Mikołowa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek przed północą dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zostali skierowani do dzielnicy Kamionka, gdzie w rejonie DK 81 doszło do zniszczenia elementów infrastruktury drogowej. Oczekujący na miejscu świadek wskazał mundurowym zniszczenia oraz opisał wygląd sprawcy. Po chwili wandal był już w rękach dzielnicowych.

Zdewastował 8 latarni i sygnalizator świetlny

Agresywny 23-latek odmawiał wykonania jakichkolwiek poleceń. Szybko obezwładniony, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Podczas przeprowadzonych na miejscu oględzin stwierdzono, że mikołowianin zniszczył 3 latarnie kołowe, 5 latarni dla pieszych, sygnalizator świetlny oraz przycisk zmiany sygnalizacji. Zarządca drogi oszacował wartość strat na kwotę około 9 tysięcy złotych.

23-latek usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia w czynie chuligańskim. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również