Wiadomości z Mikołowa

Pędził ponad 200 km/h! Pirat drogowy zatrzymany przez policję

  • Dodano: 2019-10-07 11:30

Pędził ponad 200 km/h dwupasmową DK 81 w Orzeszu, pomimo ograniczenia prędkości do 70 km/h.

39-letni mieszkaniec Cieszyna tłumaczył policjantom, że spieszył się na pociąg.

Nieodpowiedzialny kierujący otrzymał mandat oraz 10 punktów karnych

W miniony piątek kilka minut po 12.00, nieoznakowany radiowóz mundurowych mikołowskiej drogówki, jadąc dwupasmówką w kierunku Katowic, został wyprzedzony przez pędzące z dużą prędkością osobowe bmw. Policjanci, w tym jeden z nich należący do śląskiej grupy SPEED, podjęli pościg za drogowym piratem. Na orzeskim odcinku DK 81, przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h, urządzenie do pomiaru prędkości zarejestrowało wynik 201 km/h. Zatrzymany pirat drogowy tłumaczył stróżom prawa, że spieszył się do Katowic na pociąg. 39-letni mieszkaniec Cieszyna został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazuje, że wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas omawiany czynnik staje się elementem, który powoduje utratę kontroli nad pojazdem, co może skutkować wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem.

Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Taa, a policjanci mają ten szybki refleks, reszta kierowców to ułomki. Pytanie tylko dlaczego policja tylko w tym riku rozbiła tak wiele nowych BMW?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również