Wiadomości z Mikołowa

On znów to zrobił! Kierowca cinquecento znów przewoził bele drewna [FILM]

 • Dodano: 2023-03-23 13:00

20 marca policja zatrzymała kierowcę przewożącego w samochodzie cinquecento skradzione z lasu drewno. Wystawało ono ponad 4 metry poza malutki pojazd. Okazuje się, że mandat i punkty karne nie zatrzymały kierowcy przed przewożeniem wielkogabarytów – do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak kierowca po raz kolejny przewozi drewno.

Przewoził drewno pod osłoną nocy

Po raz pierwszy 44-letniego mieszkańca Mikołowa zatrzymano 19 stycznia, gdy przewoził skradzione z lasu drewno. Później policjanci przyłapali go na gorącym uczynku 20 marca – wówczas otrzymał mandat w wysokości 200 zł oraz 8 punktów karnych. Policja zatrzymała również dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na podejrzenie uszkodzenia osi.

Kara w żaden sposób nie powstrzymała go jednak przed powtórzeniem swojego czynu – w sieci pojawiło się kolejne nagranie z kierowcą fiata cinquecento w roli głównej. Tym razem przewoził ciężki ładunek pod osłoną nocy. Nagranie zostało udostępnione przez portal 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze.

Komentarze (9)    dodaj »

 • jorguś

  Tak sobie oglądam filmik i myślę : pewnie nieźle facetowi,, przycisnęło" że nadal ryzykuje. Robi to w sposób ograniczający zagrożenie do minimum na drodze tzn oznaczył wystający ładunek i jedzie bardzo wolno aby jego mizerny pojazd się nie rozpadł i w razie potrzeby mógł zahamować. Czy nielegalnie wyciął drzewo na własnym terenie, czy też,, zakosił" je leśnikom- to z filmiku nie wynika. Facet stara się jakoś przeżyć w tych paskudnych czasach i wykorzystuje do tego takie środki jakie ma. Rozumiem- policja jest od ścigania takich jak on, ale co to zawadza innym? Nie rozumiem bezinteresownej złośliwości i donosicielstwa (bo za darmo, tylko dla satysfakcji) innych ludzi...

 • Polski porządek

  Dla porządku! Nieukrywajmy lidl, biedronka jest w każdym małym miasteczku pracy w bród ale po co jak zrobi taki kurs i ma 400zł kij że pełen nielegalne łącznie z kradzieżą skladek nie placi bedziemy go wszyscy utrzymywać bo zapomoga bedzie mu sie nalezec jakni ubezpieczenie z statusu bezrobotnego... tak mam rozumieć ten komentarz?

 • Olecka

  Bardziej karać osoby bez wyobraźni

 • jorguś

  Z pewnością z dobrobytu tego nie robi...

 • kurtV

  No bidulek, normalnie, a w kraju jest szalejące bezrobocie. Przestańmy się oszukiwać - to kuwa złodziej, i niebezpieczny dewiant drogowy. Samochód mu powinni zarekwirować, a typa na parę miechów do paki na oprzytomnienie.

 • jorguś

  Z całym szacunkiem Kolego- a nie znasz ludzi którzy mimo że ciężko pracują to nie mogą związać końca z końcem? Nie w każdej rodzinie mogą pracować mąż z żoną, bywają zdarzenia losowe (np choroba), bywa że (naiwnych),, duszą" kredyty na kupione mieszkania czy budowane domy. Wycinka drzewa w pojedynkę, a nawet samo jego spakowanie to ciężka praca- dowodzi to faktu że kierowca Cinquecento nie jest leniem, a fakt że podejmuje duże ryzyko dowodzi jego determinacji. Z pewnością nie robi tego bez ważnego (dla niego) powodu. Czy w kraju w którym miliony są kradzione przez władze, gdzie ochronę przyrody traktuje się wybiórczo a własnych obywateli gorzej niż obcokrajowców naprawdę ma znaczenie skąd facet ma trochę drewna w starym rozlatującym się autku? Osobiście żyję swoimi problemami i staram się rozumieć problemy innych, szarych ludzi którzy towarzyszą mi w życiu na każdym kroku. Wiem że w Polsce prawo jest dla maluczkich a od jego egzekwowania jest policja, dla tego nikogo nie osądzam ani na nikogo nie donoszę...

 • Patriota333

  A jak rządzący wycinają w pień nasze lasy to jest wszystko w porządku??????

 • Rafał. K

  Nie, nie w porządku.

 • Podpis

  To na pewno inny, tamten już sobie przewiózł

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również