Wiadomości z Mikołowa

Nietypowe zatrzymanie dilerki narkotyków z Zabrza. Miała pod opieką niepełnosprawną córkę

  • Dodano: 2022-11-04 06:15, aktualizacja: 2022-11-04 06:31

Policjanci z mikołowskiej komendy zatrzymali mieszkankę Zabrza, która przyjechała do Mikołowa, by sprzedać amfetaminę. Podczas transakcji 31-latka miała pod opieką swoją 11-letnią, niepełnosprawną córkę. Zatrzymany został również mężczyzna, który kupił narkotyki od kobiety. Okazało się, że miał on na koncie nie tylko to przestępstwo...

Do zatrzymania doszło w piątek w centrum Mikołowa. Akcja była wynikiem wcześniejszych ustaleń mikołowskich kryminalnych i ich współpracy z policjantami z drogówki. Na jeden z parkingów przyjechały dwie osobówki. Jak się później okazało, 31-letnia mieszkanka Zabrza sprzedała mężczyźnie ponad 90 działek dilerskich amfetaminy. Podczas nielegalnej transakcji kobieta miała pod opieką swoją 11-letnią, niepełnosprawną córkę.

Mikołowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dilerkę narkotyków z Zabrza

W trakcie przeszukania jej samochodu oraz mieszkania policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Kryminalni zabezpieczyli marihuanę oraz blisko tysiąc działek dilerskich amfetaminy. 31-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a jej dziecko pod specjalistyczną opiekę.

31 października zabrzanka usłyszała zarzuty handlu narkotykami oraz posiadania ich znacznej ilości. Grozi jej za to do 10 lat więzienia. Prokurator objął ją środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci zatrzymali również mężczyznę, który kupił amfetaminę od kobiety. 40-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego już od dłuższego czasu był w zainteresowaniu śledczych. Podejrzewany o liczne przestępstwa, głównie przeciwko życiu i zdrowiu, stanął przed prokuratorem, gdzie usłyszał łącznie 6 zarzutów, w tym posiadania narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Misia

    Biedne dziecko :-( tak naprawdę to tragedia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również