Wiadomości z Mikołowa

Mural Rafała Wojaczka już gotowy. Uroczyste odsłonięcie w najbliższą sobotę

  • Dodano: 2021-05-28 10:30

Przy Instytucie Mikołowskim powstał mural z Rafałem Wojaczkiem. Uroczyste odsłonięcie dzieła zaplanowano na najbliższą sobotę.

Wielu mikołowian miało z pewnością okazję go już zobaczyć, ale oficjalne odsłonięcie muralu przedstawiającego poetę Rafała Wojaczka nastąpi w najbliższą sobotę, 29 maja, w ramach Mikołowskiego Maja Poetyckiego 2021.

Uroczystość odsłonięcia zaplanowano na godzinę 16.00 i odbędzie się ona z zachowaniem zasad sanitarnych i dystansu społecznego.

W sobotę 29 maja uroczyste odsłonięcie muralu Rafała Wojaczka

Mural Rafała Wojaczka powstał na ścianie budynku znajdującego się przy siedzibie Instytutu Mikołowskiego (wejście od ul. Konstytucji 3 Maja 18 w stronę Mikołowskich Plant).

Powstanie muralu związane jest z uczczeniem 50 rocznicy śmierci Poety, jaka przypadła 11 maja tego roku – informuje Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka.

Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Instytut Mikołowski i Biuro Promocji Miasta Mikołów.

Mural nie został jednak wykonany z użyciem farb fotokatalicznych, czyli oczyszczających powietrze, o czym informowaliśmy w lutym. UM rozważał wówczas zmianę techniki wykonania muralu po interpelacji radnego Mateusza Biesa w tej kwestii. Na przeszkodzie stanęły jednak wyższe koszty inwestycji.

Komentarze (3)    dodaj »

  • gorol

    najlepsze sa reklamy:) wyskakuje mi hołownia:) zabawni ci poloki som:) kiedys boł petru:) bankier niy wspomna o balcerowiczu:) mozno tu wiele pisac o "geszwfciarskich" polskich kredyciazach..... a temu polskiemu grajkowi niech mu ziemia lekka bedzie......bozia go osadzi....starczy juz tych pomników......

  • Jorguś

    Jakie miasto taki poeta. Kiedyś, kiedy żył takich ludzi określano jako,, element" lub,, patologia". Nikt nie wpadnie na to by namalować starego robotnika który całe życie tyrał obsługując maszyny w zamkniętych przez nowe władze licznych zakładach Mikołowa, ale niedługo zaczną budować pomniki tym którzy żyli na koszt społeczeństwa spisując swoje pijackie i narkotykowe zwidy...

  • True

    Alkoholik z chorobą psychiczną, samobójca, niewelu w ogóle rozumie "co poeta miał na myśli" w tych jego "dziełach". A Ci mu mural robią. Co następne? Patron szkoły?!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również