Wiadomości z Mikołowa

Mural Rafała Wojaczka już gotowy. Uroczyste odsłonięcie w najbliższą sobotę

  • Dodano: 2021-05-28 10:30

Przy Instytucie Mikołowskim powstał mural z Rafałem Wojaczkiem. Uroczyste odsłonięcie dzieła zaplanowano na najbliższą sobotę.

Wielu mikołowian miało z pewnością okazję go już zobaczyć, ale oficjalne odsłonięcie muralu przedstawiającego poetę Rafała Wojaczka nastąpi w najbliższą sobotę, 29 maja, w ramach Mikołowskiego Maja Poetyckiego 2021.

Uroczystość odsłonięcia zaplanowano na godzinę 16.00 i odbędzie się ona z zachowaniem zasad sanitarnych i dystansu społecznego.

W sobotę 29 maja uroczyste odsłonięcie muralu Rafała Wojaczka

Mural Rafała Wojaczka powstał na ścianie budynku znajdującego się przy siedzibie Instytutu Mikołowskiego (wejście od ul. Konstytucji 3 Maja 18 w stronę Mikołowskich Plant).

Powstanie muralu związane jest z uczczeniem 50 rocznicy śmierci Poety, jaka przypadła 11 maja tego roku – informuje Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka.

Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Instytut Mikołowski i Biuro Promocji Miasta Mikołów.

Mural nie został jednak wykonany z użyciem farb fotokatalicznych, czyli oczyszczających powietrze, o czym informowaliśmy w lutym. UM rozważał wówczas zmianę techniki wykonania muralu po interpelacji radnego Mateusza Biesa w tej kwestii. Na przeszkodzie stanęły jednak wyższe koszty inwestycji.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • gorol

    najlepsze sa reklamy:) wyskakuje mi hołownia:) zabawni ci poloki som:) kiedys boł petru:) bankier niy wspomna o balcerowiczu:) mozno tu wiele pisac o "geszwfciarskich" polskich kredyciazach..... a temu polskiemu grajkowi niech mu ziemia lekka bedzie......bozia go osadzi....starczy juz tych pomników......

  • Jorguś

    Jakie miasto taki poeta. Kiedyś, kiedy żył takich ludzi określano jako,, element" lub,, patologia". Nikt nie wpadnie na to by namalować starego robotnika który całe życie tyrał obsługując maszyny w zamkniętych przez nowe władze licznych zakładach Mikołowa, ale niedługo zaczną budować pomniki tym którzy żyli na koszt społeczeństwa spisując swoje pijackie i narkotykowe zwidy...

  • True

    Alkoholik z chorobą psychiczną, samobójca, niewelu w ogóle rozumie "co poeta miał na myśli" w tych jego "dziełach". A Ci mu mural robią. Co następne? Patron szkoły?!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.