Wiadomości z Mikołowa

Mundurowi spotkali się z seniorami

  • Dodano: 2018-02-23 07:45, aktualizacja: 2018-02-22 11:40

21 lutego, w godzinach popołudniowych policjanci mikołowskiej prewencji spotkali się z członkami Stowarzyszenia "Siloe". Rozmawiano przede wszystkich o bezpieczeństwie osób starszych w wielu jego aspektach. Spotkanie było także okazją do dyskusji na temat nurtujących pytań i problemów najstarszych mieszkańców powiatu.

Uczestnikami wczorajszego spotkania byli członkowie Stowarzyszenia "Siloe", na co dzień zajmującego się pomocą społeczną rodzinom wielodzietnym, niepełnym z problemem bezrobocia, ubóstwa, alkoholizmu, ich dzieciom w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych w warunkach odpowiadających godności człowieka. "Siloe" otacza także swoją opieką ludzi starszych, samotnych i opuszczonych- to dla tej grupy adresowane było wczorajsze spotkanie, które stało się kolejną okazją do omówienia zagrożeń i niebezpiecznych sytuacji, na jakie narażone są osoby starsze w codziennym życiu.

Mundurowi wyjaśnili seniorom, jak unikać zagrożeń, jak radzić sobie, gdy ktoś próbuje nas oszukać, wyłudzić pieniądze tzw. metodą na wnuczka czy policjanta, kiedy powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi oraz co zrobić, gdy padniemy już ofiarą przestępców. Mundurowi odpowiadali uczestnikom na wszelkie nurtujące ich pytania, przypomnieli również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Wszystkich uczestników zachęcano także do korzystamia z aplikacji "Moja Komenda" oraz interaktywnego narzędzia "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu gości, którzy z zainteresowaniem uczestniczyli w dyskusji o nurtujących ich problemach w powiecie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również