Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mundurowi na basenie

  • Dodano: 2018-02-16 07:45, aktualizacja: 2018-02-15 14:15

Mikołowscy policjanci po raz kolejny spotkali się na basenie z podopiecznymi miejscowej Placówki Wsparcia Dziennego Świetlicy Opiekuńczo-Specjalistycznej.

Spotkanie jest kontynuacją przygotowania dzieci do sezonu letniego. Nie tylko podniesienia ich umiejętności pływackich, ale też wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą".
W miniony wtorek, mikołowscy policjanci wcielili się w rolę instruktorów pływania. Pod czujnym okiem sierż. Artura Songina - absolwenta akademii wychowania fizycznego, instruktora i trenera pływania oraz sierż. Artura Cerana - mikołowskiego profilaktyka z wydziału prewencji, dzieci szlifowały swoje pływackie umiejętności. Policjanci przekazywali najmłodszym podstawową wiedzę dotyczącą umiejętności pływania, informując jednocześnie o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać podczas wypoczynku i rekreacji nad wodą.

Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego Świetlicy Opiekuńczo-Specjalistycznej, to dzieci i młodzież z okolic Mikołowa. W zajęciach wzięła udział kilkuosobowa grupa dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Wśród nich są też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem. Mundurowi postanowili rozpocząć zajęcia właśnie teraz, aby jeszcze przez rozpoczęciem sezonu, rozwijać pływackie umiejętności najmłodszych i rozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa nad wodą. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.