Wiadomości z Mikołowa

Mikołowski rynek w barwach wiosny [GALERIA]

  • Dodano: 2018-03-25 18:45, aktualizacja: 2018-03-25 20:03


Dwa dni trwały obchody powitania wiosny w Mikołowie. W piątkowe przedpołudnie dzieciaki wzięły udział w II Festiwalu Obrzędów i Zwyczajów. Wieczór i sobotni poranek należały do Jarmarku Wielkanocnego.

Po raz drugi Miejski Dom Kultury w Mikołowie zorganizował dla małych i dużych mikołowian wydarzenia związane z nadejściem wiosny i zbliżającą się wielkimi krokami Wielkanocą. W piątek 150 mikołowskich dzieci wzięło udział w II Festiwalu Obrzędów i Zwyczajów „Wiosna 2018”. W konkursie na najładniejszą Marzannę i Goik wystartowały przedszkolaki i uczniowie początkowych klas szkoły podstawowej. Goiki autorstwa dzieciaków z klas II Szkoły Podstawowej nr 3 oraz przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola im. Złotej Rybki i Marzanny wykonane przez przedszkolaki z placówek nr 5, 8 i Złotej Rybki oraz uczniów SP 3 stały się ozdobą znajdującej się na rynku fontanny.

Prace były oceniane przez dzieci na widowni oraz członkinie zespołu Mikołowianki, które przypomniały zgromadzonym tradycje związane z pożegnaniem zimy.

Piątkowe popołudnie i sobotni poranek na mikołowskim rynku upłynęły pod znakiem tradycyjnego Jarmarku Wielkanocnego. Mikołowianie chętnie i tłumnie zaglądali do rozstawionych na płycie rynku kramów, gdzie można było wyposażyć się w tradycyjne wędliny, pieczywo, zdrową żywność, ale również rękodzieło, w tym świąteczne dekoracje, akcesoria do wystroju wnętrz czy biżuterię.

Jarmarkowi towarzyszyły warsztaty z tworzenia pisanek metodą batikową, w których chętnie uczestniczyły całe rodziny, a także konkurs kulinarny "Ciasta wielkanocne, babki, mazurki, serniki". Najsmaczniejsze serniki upiekły Panie Agnieszka Fiola i Gabriela Kamińska, a wyjątkową babkę przygotowała Pani Ewelina Mielczarek. Podczas sobotniej części wydarzenia wystąpił Chór żeński GLORIA, a także gość specjalny Alojzy Lysko, pisarz i publicysta, propagator tradycji śląskiej). Gospodynią była Andronika Krawiec.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również