Wiadomości z Mikołowa

Mikołowski Bieg Uliczny im. Henryka Biskupiaka. Do dziś trwają zapisy!

  • Dodano: 2022-09-18 12:30

Już 24 września br. odbędzie się XVIII Mikołowski Bieg Uliczny im. Henryka Biskupiaka na dystansach 10 km i 6 km. Zmaganiom dorosłych towarzyszyć będą biegi dla dzieci.

Wydarzenie organizowane w ramach 800-lecia miasta Mikołów co roku gromadzi na starcie setki zawodników. W tym roku ustalono limit na 500 osób. 

To bieg z tradycją, po trasie ukazującej piękne miasto. Warto w nim wziąć udział, zwłaszcza po dwuletniej pandemicznej przerwie od tego typu wydarzeń. Tegoroczna edycja współorganizowana jest przez Mosir Mikołów z DEM’a Promotion Polska w ramach cyklu biegów Biegaj’MY z DEM’a. 

Została objęta Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Muzeum Sportu i Turystyki z Warszawy. To niebywałe uznanie dla wydarzenia w naszym regionie.

Plan na XVIII Mikołowski Bieg Uliczny

Rywalizację dla dorosłych poprzedzą aktywności dla dzieci i młodzieży. Biegi dla najmłodszych odbędą się na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego MOSiR, startując od 9:30.

Każde dziecko biorące udział w sportowych zmaganiach otrzyma pamiątkowy medal i słodki upominek. 
Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają dyplomy. Organizator podzielił dystanse na poszczególne kategorie wiekowe:

  • Kategoria I – 100 metrów – 2018 i młodsi
  • Kategoria II – 200 metrów – 2016 – 2017
  • Kategoria III – 400 metrów – 2014 – 2015
  • Kategoria IV – 600 metrów – 2012 – 2013
  • Kategoria V – 600 metrów – 2010 – 2011
  • Kategoria VI – 800 metrów – 2008 – 2009

Zapisy

Zapisów dzieci można dokonywać drogą elektroniczną – na adres imprezy@mosir.mikolow.eu lub osobiście – w siedzibie MOSiR (ul. Konstytucji 3 Maja 31). Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie podpisanego oświadczenia. Szczegóły znajdują się w REGULAMINIE.

Po emocjonujących zawodach dzieci i młodzieży przyjdzie czas na biegi główne, czyli dystanse 10 km i 6 km dla dorosłych. Pełnoletni zawodnicy wystartują z mikołowskiego rynku i pobiegną ulicami Mikołowa kończąc biegi na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego MOSiR (ul. Żwirki i Wigury 45).

Zapisy trwają do 18 września 2022 r. Po zakończeniu rejestracji internetowej będzie możliwość zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy, jednakże kwota będzie już wynosić 100 zł. 

W pakietach startowych na zawodników zapisanych online czekają koszulki. W dniu zawodów już nie.
Warto więc podjąć decyzję wcześniej i skorzystać z tańszej formy zapisów, uzyskując zarazem pamiątkową koszulkę biegową.

Każdy biegacz otrzyma numer startowy z agrafkami, napoje na trasie i mecie biegu, pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny w miasteczku biegacza. Jak co roku, dzięki zaangażowaniu Miasta, Sponsorów i Partnerów wydarzenia, na biegaczy czekać będzie mnóstwo nagród rzeczowych oraz finansowych. Przygotowane zostaną również puchary i statuetki. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników biegu będzie konkurs z nagrodami, w którym do wygrania będzie nagroda główna – rower! 

Mikołowski Bieg Uliczny im. Henryka Biskupiaka. Do dziś trwają zapisy! / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również