Wiadomości z Mikołowa

Mikołowski 26. Finał WOŚP pełen atrakcji!

  • Dodano: 2018-01-02 11:15

W tym roku organizatorzy naprawdę postanowili zaszaleć! Mikołowianie mogą liczyć na świetną zabawę i moc atrakcji. Tegoroczny dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Przez ostatnich kilka dni sztab mikołowskiego WOŚP raczył nas odkrywaniem kolejnych niespodzianek, szykowanych na zbliżającą się wielkimi krokami niedzielę, 14 stycznia. Najpierw dowiedzieliśmy się, że podczas 26. Finału wystąpią grupa AGLET z Rudy Śląskiej i młodzi mikołowianie z zespołu Bezdech. Wiemy również, że wśród głównych atrakcji wieczoru znajdzie się hipnotyzujący fireshow, dzięki cieszyńskiemu Teatrowi Ognia Inferis! Przybyłych mikołowian bawić ma również lokalny Kabaret Nie_NaŻarty. O 20:00 odbędzie się tradycyjne Światełko do Nieba, a przez cały dzień Finałowi towarzyszyć będzie wyjątkowo lubiany przez mikołowian Zlot Foodtrucków.

Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół AKURAT.

Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: "Do prostego człowieka", czy "Wiej-ska". Będzie odlot! Kto już odlicza dni do 26. Finału? – pytają na Facebooku organizatorzy imprezy.

W tym roku miejski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiększył się o 75 wolontariuszy, którzy rekrutowali się do pomocy przy kwestowaniu i organizacji Finału już z końcem listopada. Sztab WOŚP zachęca także do uczestnictwa w corocznej aukcji, odbywającej się na scenie finałowej. W zeszłym roku, dzięki wielkiemu sercu darczyńców i licytujących udało się uzbierać blisko 8 tysięcy złotych.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Naszej redakcji również nie zabraknie podczas 26. Finału w Mikołowie. Widzimy się pod sceną? No to SIEMA!

Mikołowski 26. Finał WOŚP pełen atrakcji!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również