Wiadomości z Mikołowa

Mikołowscy mundurowi kontrolują autokary, którymi podróżują dzieci

  • Dodano: 2019-05-28 11:30

Wiosna i lato to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania.

Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży

 Aby tak się stało, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy na bieżąco przeprowadzają kontrole autobusów, które wiozą dzieci na zorganizowane wycieczki.

Przed zaplanowaną wycieczką autokarową bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego oraz przygotowania pojazdu i kierowcy do podróży. W ostatnim czasie prawie codziennie takie kontrole prowadzą policjanci z mikołowskiej drogówki.

W Mikołowie do prowadzenia tego typu kontroli służy parking obok stacji diagnostycznej  przy ulicy Jasnej 1-5, gdzie policjanci z drogówki sprawdzą każdy autokar, którego wyjazd zgłoszą nam organizatorzy wycieczki.
Policjanci sprawdzają pojazdy pod względem sprawności technicznej i odpowiedniego wyposażenia, ale niemniej ważne jest sprawdzenie przygotowania kierowcy do przewozu osób. To czy jest trzeźwy, czy ma aktualne zaświadczenie przeprowadzenia badań lekarskich oraz, czy zarejestrowany na tachografie jego czas pracy nie został przekroczony.

Warto zadbać o taką kontrolę, pamiętając, że potrzebny do jej przeprowadzenia czas, to około 45 minut, więc przed odjazdem z miejsca zbiórki wycieczkowiczów, przyjazd autokaru na miejsce kontroli trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej. Policjanci proszą organizatorów o zgłaszanie potrzeby kontroli z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej kilka dni wcześniej.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. W tym celu prosimy o kontakt z sekretariatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie pod numerem telefonu: 32/ 73 77 290. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również