Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Praca na budowie nowej siedziby Ogniska Pracy Pozaszkolnej wre

  • Dodano: 2023-04-28 07:30, aktualizacja: 2023-04-28 07:41

Gotowa ma być już za dwa lata. To największa obecnie inwestycja realizowana w Powiecie Mikołowskim.
Mowa o nowej siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie, która na naszych oczach rośnie, dosłownie jak na drożdżach, w najbliższych sąsiedztwie budynku Starostwa. 

Przypomnijmy, nowa siedziba Ogniska Pracy Pozaszkolnej będzie się znajdować w Mikołowie przy ul. Żwirki Wigury. Ten nowoczesny budynek ma służyć dzieciom i młodzieży z całego Powiatu Mikołowskiego.  

Praca na budowie nowej siedziby Ogniska Pracy Pozaszkolnej wre

Koszt całej inwestycji (wraz z modernizacją układu drogowego) to ponad 25 milionów złotych. Na to zadanie Starostwo Powiatowe uzyskało 16 150 000 złotych dofinansowania ze środków Funduszu "Polski Ład" Programu Inwestycji Strategicznych. Zakończenie inwestycji przewidziano na 2025 rok.

Na kwietniowej sesji Rady Powiatu Mikołowskiego radni jednogłośnie podjęli uchwałę, wyrażając zgodę na nabycie do zasobu nieruchomości powiatu, w drodze przyjęcia darowizny od Gminy Mikołów, prawa użytkowania wieczystego działki, na której powstaje nowa siedziba OPP. Dzień wcześniej radni Mikołowa wyrazili zgodę na zbycie tego terenu w formie darowizny na rzecz powiatu.

budowa opp

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również