Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z planami na rok szkolny 2023/2024

  • Dodano: 2023-06-27 06:45, aktualizacja: 2023-06-27 07:01

Spotkanie dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Mikołowski odbyło się w poniedziałek w Zespole Szkół nr 2 Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Mikołowie. 

Podczas spotkania, w którym brał udział Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar, a prowadzone było ono przez Iwonę Smorz - naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, omówiono m.in. istotne bieżące zmiany w prawie oświatowym oraz wyzwania czekające na nauczycieli w nowym roku szkolnym 2023/2024.

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z planami na rok 2023/2024

Podsumowano przebieg tegorocznych konkursów na dyrektorów szkół ponadpodstawowych w Powiecie Mikołowskim, w wyniku których na kolejne kadencje wybrani zostali: Barbara Modzelewska w I LO im. Karola Miarki w Mikołowie, Anna Jadasz w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych oraz Tadeusz Śliwa w Zespole Szkół nr 2 Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Mikołowie.

W trakcie spotkania poruszono także kwestie dotyczące rekrutacji do szkół oraz organizacji Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024 (ta odbędzie się 4 września w ZSP w Ornontowicach), również uroczystości związanych z obchodami Dnia Edukacji Narodowej i terminów oraz możliwości ubiegania się o nagrody i stypendia Starosty Mikołowskiego.

Była to także okazja do przekazania życzeń i podziękowań dyrektorom, ale także za ich pośrednictwem, dla całej kadry pedagogicznej za zaangażowanie i wysiłek włożone w pracę w zakończonym właśnie roku szkolnym.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również