Wiadomości z Mikołowa

Miasto powołało opiekuna przedsiębiorcy. Właściciele firm mogą zgłaszać się po pomoc

  • Dodano: 2021-08-19 11:30, aktualizacja: 2021-08-19 13:12

W Mikołowie zdecydowano o powołaniu specjalnego stanowiska na rzecz lokalnych przedsiębiorców. W ten sposób właściciele firm będą mogli skorzystać z pomocy opiekuna przedsiębiorcy.

Opiekun przedsiębiorcy – oto nowe stanowisko, które zdecydowały się powołać mikołowskie władze. Wszystko w służbie lokalnym przedsiębiorcom i właścicielem małych i średnich przedsiębiorstw z regionu, którzy od półtora roku zmagają się ze sporymi problemami, będącymi m.in. skutkami pandemii koronawirusa.

Jedną z ważniejszych do realizacji kwestii, jaką wskazała UM Mikołów miejska Strategia Rozwoju było stworzenie oferty wsparcia i pomocy, również merytorycznej dla mikołowskich przedsiębiorców. Mowa o osobach, które już działają na terenie Mikołowa, jak i tych, którzy działalność mają zamiar dopiero rozpocząć.

Jak przekonuje Mateusz handel, pierwszym krokiem na drodze do wspólnej przestrzeni łączącej ś ciśle samorząd i środowisko przedsiębiorców jest powołanie w UM stanowiska opiekuna przedsiębiorcy.

W wyniku konkursu został nim Pan Piotr Bańczyk, który posiada doświadczenie w pracy w biznesie, samorządzie i w organizacjach pozarządowych. Pełnił on funkcje kierownicze w administracji regionalnej, odpowiadając m.in. za wdrażanie środków unijnych w województwie śląskim, w biznesie był dyrektorem ds. rozwoju jednej z grup kapitałowych oraz przedsiębiorcą – wyjaśnia Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa.

Opiekun przedsiębiorcy powołany przez UM Mikołów

Jakie zadania stoją przed nowo powołanym opiekunem przedsiębiorcy w Mikołowie? To w pierwszym rzędzie współpraca z mikołowskimi przedsiębiorcami i wszystkimi osobami, które mają zamiar założyć działalność gospodarczą, a także wspieranie przedsiębiorców w ich kontaktach z samorządem i innymi instytucjami miejskimi.

To również:

  • podejmowanie działań mających na celu integrację środowiska przedsiębiorców w Mikołowie
  • pomoc przedsiębiorcom w aplikowaniu o środki unijne
  • przyciąganie do miasta nowych inwestorów, co będzie wpłynie na ekonomiczną stronę działań przedsiębiorców i potrzeby miasta

Od początku zależało nam na zatrudnieniu osoby znającej zarówno realia biznesowe, jak również rzeczywistość samorządową oraz posiadającą doświadczenie we wspieraniu działań biznesowych i budowaniu relacji międzysektorowych – wyjaśnia zastępca burmistrza.

Piotr Bańczyk, opiekun przedsiębiorcy już działa i mikołowscy przedsiębiorcy, inwestorzy , a także przyszli właściciele firm i osoby zainteresowane założeniem działalności gospodarczej mogą skontaktować się ze specjalistą na trzy sposoby:

  • osobiście w budynku Centrum Aktywności Społecznej,
  • telefonicznie pod numerem 690-468-243,
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej - biznes@mikolow.eu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również