Wiadomości z Mikołowa

Medale i odznaczenia w garnizonie śląskim. Jest i odznaka dla komendanta z Mikołowa

  • Dodano: 2021-02-05 07:00, aktualizacja: 2021-02-04 20:10

Przedwczoraj w siedzibie śląskiej Policji odbyła się uroczystość wręczenia państwowych odznaczeń cywilnych oraz resortowych.

W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której śląskich policjantów oraz osoby cywilne wyróżniono państwowymi medalami i odznakami. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa spotkanie miało skromniejszy charakter i odbywało się w 2 turach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Szef śląskiego garnizonu Policji nadinsp. dr Krzysztof Justyński uhonorował 11 policjantów srebrnymi i brązowymi Medalami Za Długoletnią Służbę przyznawanymi przez Prezydenta RP. Medal za Długoletnią Służbę jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa osobom, które wyróżniają się spośród grona współpracowników o podobnym stażu pracy.

Ponadto 29 policjantów zostało uhonorowanych złotymi, srebrnymi i brązowymi Odznakami Zasłużony Policjant nadanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Odznaczenie to jest nadawane policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Wśród nich pojawił się szef mikołowskich stróżów prawa - nadkom. Dariusz Klimczak. Funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie pełni od sierpnia 2019 roku, zaś przygodę z policyjnym mundurem rozpoczął blisko 30 lat temu. Ogromne doświadczenie i nabyta przez te wszystkie lata wiedza sprawia, że miejscowi policjanci w codziennej służbie mogą liczyć na merytoryczne wsparcie i pomoc w realizacji codziennych, nie zawsze łatwych obowiązków.

Komentarze (1)    dodaj »

  • witia

    gdzie pałki??? polska policja jest "rozmontowana" chłopy uczta sie od wschodniegp OMONU......tam z zdrajcami narodu zrobili porzadek....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również