Wiadomości z Mikołowa

Letnie Granie 2023: Koncertowa dogrywka już dziś na mikołowskim rynku

  • Dodano: 2023-08-04 11:15

Choć tegoroczna edycja Letniego Grania miała zakończyć 28 lipca koncertem Osada Vida to władze Mikołowa zdecydowały się na organizację dwóch dodatkowych imprez. Cykl cieszy się ponadprzeciętną popularnością!

Kilka wakacyjnych piątków sprawiło, ze mikołowski rynek pękał w szwach. To za sprawą kolejnej edycji cieszącego się nieodmiennie sporym zainteresowaniem cyklu koncertów Letnie Granie. W tym roku spotkania przy dobrych dźwiękach rozpoczęły się już w czerwcu i miały zakończyć w ostatni weekend lipca – powodem jest wymiana nasadzeń drzew na rynku.

Dla mikołowian i mieszkańców powiatu zagrali już uczniowie EPICENTRUM, Tymon Tymański z projektem Republika, a także Limboski, Paulina Przybysz, Ranne Ptaszki i wspomniana Osada Vida.

Dogrywka Letniego Grania 2023 już dziś na mikołowskim rynku!

Jak udało się nam dowiedzieć w mikołowskim ratuszu, procedura wymiany drzewostanu na rynku została przesunięta na wrzesień. Dzięki temu możliwa jest „dogrywka” lubianego przez mikołowian cyklu imprez.

Już dziś, 4 sierpnia w centrum Mikołowa będzie można „wyginać śmiało ciało” za sprawą latino party z Rumba Wachaca. To latynoski zespół prosto z Katowic, który w trakcie swoich koncertów tworzy energetyczne widowisko oraz niepowtarzalny klimat rodem z Ameryki Łacińskiej.

Ich show to nie tylko odegranie piosenek z listy! Muzycy sprawiają, że publiczność staje się częścią zespołu pełnego dźwięków Cumbii, Latin ska i innych rytmów pochodzących z Chile, Kolumbii, Argentyny, Kuby i Puerto Rico. Zapowiada się niepowtarzalny wieczór, który przybliży publiczności muzykę latynoamerykańską, która z pewnością porwie wszystkich do tańca! – przekonują organizatorzy.

Start latynoskiej fiesty już o 20:30. Dokładnie o tej samej porze, ale w piątek 11 sierpnia na mikołowskim rynku pojawi się Piotr 'Gutek' Gutkowski. Fani Indios Bravos (i nie tylko) powinni zaznaczyć tę datę w kalendarzu.

Będzie to ostatni koncert tegorocznej edycji Letniego Grania.

Niewielu wokalistów wzięło gościnnie udział na prawie setce płyt. Sprawdził się u boku hip-hopowców, rockmenów, punkowców. Większość osób interesujących się muzyką rozpoznaje charakterystyczny głos Gutka nawet w zupełnie nieoczekiwanych projektach... Piotr Gutek Gutkowski – najbardziej kojarzony jako frontman Indios Bravos, nigdy nie zamykał się w jednej, muzycznej formule. W 2021 roku w końcu objawił światu swój solowy projekt, do którego współtworzenia zaprosił Dawida Mańkowskiego (gitara, klawisze), Tomka Mańkowskiego (perkusja, elektronika) i Janka Koźlińskiego (gitara basowa, klawisze). W takim składzie, jako zespół GUTEK, nagrali debiutancką płytę pt. „Stan rzeczy”. Wydawnictwo ukazało się nakładem Mystic Production/Manufaktura Legenda i dotarło do czołówki w rankingu OLIS – wyjaśniają organizatorzy koncertu.

Współorganizatorami cyklu koncertów są CKM Trąbka, Mocca d’Oro, Fundacja Sto Serc i Brzmi Dobrze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również