Wiadomości z Mikołowa

Kolejne ekrany dźwiękochłonne w Mikołowie

 • Dodano: 2018-01-05 09:45

GDDKiA przymierza się do montażu nowego szpaleru ekranów akustycznych. Tym razem, ochronę przeciwhałasową mają zyskać mieszkańcy ulicy Beskidzkiej.

Inwestycja ma znacznie ograniczyć hałas powodowany przez samochody poruszające się po mikołowskim odcinku DK44. Mieszkańcy osiedli Norwida, Kochanowskiego i Gniotka od lat zmuszeni są funkcjonować w hałaśliwym otoczeniu jednej z najbardziej eksploatowanych przez transport tras.

Niekorzystną dla mikołowian sytuację zamierza poprawić Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jeszcze w listopadzie minionego roku rozpisała przetarg na "Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Budowa zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż drogi krajowej nr 44 w ciągu ulicy Beskidzkiej w Mikołowie, km 24+598-25+800”.

GDDKiA zyskując inspektora będzie mogło przeprowadzić budowę zabezpieczeń przeciwhałasowych, wykonanie barier ochronnych stalowych, wycinkę drzew i krzewów, a także korektę oznakowania drogi. Ostateczny termin zgłoszeń mija 23 stycznia tego roku.

W ten sposób DK44 dołączy do Wiślanki, gdzie w 2014 i 2015 roku z inicjatywy GDDKiA wybudowany został ciąg ekranów pochłaniających hałas na całej długości dzielnicy Kamionka. Ekrany odgraniczają od hałasu również część mieszkańców Rety tuż przy ul. Gliwickiej (DK44 w pobliżu hipermarketu Auchan).

Komentarze (5)    dodaj »

 • olo

  Borowa Wieś też się nie może doczekać, hałas straszny, w nocy nie da się otworzyć okien ruch non stop. Dodatkowo nocą nikt nie zwalnia + szkody górnicze ehhhh. Przydało byś się skrzyknąć mieszkańców i zrobić kilka razy blokadę. Autostrady przebiegające przez pola zabudowane ekranami a w miastach nie ma pieniędzy

 • Nez

  Przydalyby sie tez w Tychach przy 44. Pomiary robia od czasu do czasu a zawsze w godzinach najmniejszego ruchu (wtf?) a u mnie w domu jak okno otworze 50 decybeli. (Pomiar wlasny)

 • Robert

  Na wysokości plebiscytowej i miłej tez brakuje ekranów!

 • Mieszkaniec bez ekranu

  "hałas na całej długości dzielnicy Kamionka" ? To chyba tylko ktoś, kto nie mieszka na Kamionce mógł to napisać. W paru miejscach jest brak ekranów (np.na wysokości kapliczki )Efektem tego hałas odbity przez ekran z jednej strony "ląduje" po drugiej stronie ulicy gdzie w/w ekranów niema.Przed ich montażem nie było tak ruchu samochodów słychać jak teraz.

 • Reta

  Szkoda że tylko część Rety, reszta jest gorsza?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również