Wiadomości z Mikołowa

Już dziś wernisaż wystawy malarstwa Renaty Bonczar w mikołowskim MDK

  • Dodano: 2021-10-08 10:00

Miejski Dom Kultury w Mikołowie zaprasza na wernisaż wystawy dzieł Renaty Bonczar w Galerii MDK 8 października o godz. 18.00. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających od 11 października do 12 listopada.

RENATA BONCZAR mieszka i pracuje w Katowicach. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Grafiki w Katowicach. Pracę doktorską obroniła w roku 2004r. na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Nagrodzona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis,Srebrny i Złoty Medal Merite et Devouement Francis. Uczestniczka Impresji Mikołowskich w edycjach III – XI, XV – XX, XXII, XXIII, XXV. Kurator Artystyczny największej liczby plenerów (czternastu) – edycje IV – XI oraz XV – XX.

Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w najważniejszych konkursach malarskich, takich jak; Bielska Jesień, XI Ogólnopolska Wystawa Malarstwa im. J. Spychalskiego w Poznaniu, Festiwal Sztuki Współczesnej w Szczecinie. Swoje obrazy prezentowała na ponad 120 wystawach indywidualnych i ponad 300 zbiorowych w Polsce: Katowice ,Kraków, Warszawa, Wrocław, Szczecin, oraz za granicą: Międzynarodowa Wystawa Rysunku, Rijeka, Współcześni Malarze w Europie Wschodniej, Antwerpia, Międzynarodowa Wystawa Kolonia Sztuki w Prilepie, Macedonia i Fluli, Szwajcaria, Współczesna Sztuka Polska w Amsterdamie i Rotterdamie, Joan Miro Internacional Drawing Prize, Barcelona, Polska Sztuka Współczesna w Nowym Jorku, 100 Artystów -100 Obrazów w Norymberdze, Malarze Krakowscy w Stuttgardzie, Impresje w Umbrii, Terni, Narni, Osobowości w Sztuce Europy Wschodniej, Ateny, Plein Air i Fundacion Antonio Perez, Quenca, Espana, Casa de la Alhondiga, Segovia ,Międzynarodowy Salon Sztuki w Paryżu, XIII Biennale we Florencji 2021(Włochy).

Wystawa malarstwa Renaty Bonczar w mikołowskim MDK / fot. MDK Mikołów
Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również