Wiadomości z Mikołowa

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź, gdzie iść w tym tygodniu! [10-16.03]

 • Dodano: 2023-03-10 08:00, aktualizacja: 2023-03-10 09:20

Zima powoli już się z nami żegna, a tuż za rogiem czeka zniecierpliwiona wiosna. Wykorzystaj ten optymistyczny czas najlepiej, jak tylko potrafisz! Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 10-16.03 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz spotkanie z przyjaciółmi na koncercie? Chcesz obejrzeć zabawny spektakl? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [10 - 16 marca]

10 marca

KATOWICE - Spektakl "Lobotomia"

 • Godz. 16:00, Teatr Śląski, ul. Rynek 10
 • Niebawem wszystko trafi szlag... Hera, Koka i Hasz to trzy młode dziewczyny, które jeszcze nie zrozumiały, że świat, w którym żyją, jest snem szaleńca, a jedyna droga ucieczki wiedzie przez labirynt muzyki i wyobraźni. Dlatego każdego dnia, pod czujnym okiem (i niezbyt troskliwą opieką) Złego, walczą o przetrwanie w rzeczywistości opanowanej przez żądzę władzy, seksu oraz pieniędzy. Każdy ich gest, każde słowo, każde spojrzenie, przeliczane są na potencjalny zysk – niczym w żywych witrynach w dzielnicy czerwonych latarni. Bo przecież wszystko jest na sprzedaż, prawda? „Lobotomia” to pełna czarnego humoru, ironii i dystansu ekshibicja inspirowana piosenkami kultowego The Tiger Lillies, z ich nowymi tłumaczeniami, powstałymi specjalnie dla nas.

CHORZÓW - Spektakl pt. "Scenariusz dla samotnych kobiet"

 • Godz. 19:00, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3
 • Scenariusz dla samotnych kobiet” - Sztuka nie tylko dla kobiet i nie tylko dla samotnych. Wesoła, choć czasem również trochę gorzka opowieść o tym, co może się zdarzyć u każdego w domu. Kobietom ku pocieszeniu, mężczyznom ku przestrodze.

ZABRZE - Łzy + Vademecum - koncert na Dzień Kobiet

 • Godz. 19:00, Klub CK Wiatrak, ul. Wolności 395
 • Niepowtarzalna okazja, aby Dzień Kobiet (oraz Mężczyzn) uczcić MUZYCZNIE. To MUZYCZNY DZIEŃ KOBIET! Duża okazja na zaproszenie swojej drugiej połowy na takie wydarzenia! Na jednej scenie, na jednym wydarzeniu dwa rockowe zespoły.

11 marca

RUDA ŚLĄSKA - Warsztaty ECORECYKLINGU

 • Godz. 9:30, In-nY Dom Kultury, ul. Oświęcimska 87
 • In-ny Dom Kultury serdecznie zaprasza chętnych na „Warsztaty ECORECYKLINGU" na których będą nadawać starym, nieużywanym już rzeczom nowe, całkiem in-ne „życie". Tematem przewodnim będzie szycie toreb z jeansu. Organizatorzy zapewniają warsztat z maszynami do szycia, zachęcają do przyniesienia z domu własnych jeansów. Zapraszają młodzież oraz osoby dorosłe.

RUDA ŚLĄSKA - Warsztaty samoobrony dla pań

 • Godz. 11:00, In-nY Dom Kultury, ul. Oświęcimska 87
 • Zajęcia będą prowadzone przez doświadczone panie instruktorki samoobrony i Aikido. Będą to pojedyncze zajęcia warsztatowe. Odpowiednie dla Pań, które już brały udział we wcześniejszych edycjach kursu w celu przypomnienia, jak również dla tych, które chcą poznać tajniki oraz podstawowe  techniki samoobrony.

ZABRZE - Spektakl "O mało co..."

 • Godz. 16:00, Dom Muzyki i Tańca, ul. Gen. de Gaulle'a 17
 • "O mało co..." Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie! Czy sport to na pewno zawsze zdrowie? Czy pielęgniarki Czerwonego Krzyża są aż tak uczynne? Ile kurczaka w winie można zjeść w jeden wieczór? Na te wszystkie pytania znajdą Państwo odpowiedź w przewrotnej komedii „O mało co...”!

CHORZÓW - Maria Peszek - koncert

 • Godz. 19:00, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3
 • Kontynuacja jesiennej trasy koncertowej Marii Peszek - MARIA JEST Z NAMI Artystka i towarzyszący jej band w składzie: Kamil Pater, Jacek Prościński i Olo Walicki, zagrają w miastach, do których jeszcze nie dotarli, a w tych, które odwiedzą ponownie, zagrają w nowych miejscach.

12 marca

CHORZÓW - Dzień Kobiet - Panie mają Dżezik

 • Godz. 18:00, Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59
 • Panie mają Dżezik - wieczór z dobrą muzyką, zabawą, pogaduchami i niespodziankami. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet - tym razem nie koncert, nie spektakl - ale alternatywne wydarzenie, żeby posiedzieć i pogadać z przyjaciółkami przy lampce wina... Będzie klimatyczna muzyka na żywo, będzie czas na pogaduchy, pokaz taneczny, loteria z nagrodami oraz wiele dodatkowych atrakcji, żeby miło spędzić czas.

BYTOM - Artur Andrus - Recital kabaretowy

 • Godz. 18:00, BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1
 • Recital Kabaretowy Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą nie trzeba przekonywać.

ZABRZE - Gruziński państwowy balet Aphkhazeti z chórem i orkiestrą na żywo

 • Godz. 19:00, Dom Muzyki i Tańca, ul. Gen. de Gaulle'a 17
 • Aphkhazeti to wyjątkowe połączenie gruzińskiego tańca, silnie zakorzenionego w tradycji tego narodu, ze współczesną choreografią i muzyką. To zespół o niespełna 100-letniej historii, oficjalnie założony w 1931 roku, który nieustannie koncertuje po całym świecie, przybliżając widzom wszystko, co w gruzińskiej kulturze najpiękniejsze – tradycję, folklor i niebywałą energię.

13 marca

CHORZÓW - Koncert "Golden Hits of Michael Jackson"

 • Godz. 14:30, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1
 • Po raz pierwszy w Polsce! Premierowa Trasa Koncertowa! GOLDEN HITS OF MICHAEL JACKSON SYMFONICZNIE! To absolutnie wyjątkowy koncert, podczas którego znakomity zespół wykreuje dla Państwa utwory Króla POPu. Podczas tego wyjątkowego Show usłyszymy największe hity Michaela Jacksona w jedynych w swoim rodzaju aranżacjach na orkiestrę symfoniczną ,wokal wiodący oraz chórki. Ten wyjątkowy Show koncert zabierze Państwa w prawdziwą muzyczną podróż w czasie gdzie usłyszymy utwory takie jak "Billy Jean", "Thriller", "Bad", "Smooth Criminal" oraz wiele innych.

RUDA ŚLĄSKA - "Gita Story" - śląska komedia muzyczna

 • Godz. 18:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ul. Piotra Niedurnego 69
 • Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko... ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Pełna humoru śląska komedia muzyczna w reżyserii i według scenariusza Zbigniewa Stryja – popularnego aktora, reżysera, autora wierszy, piosenek i sztuk teatralnych. To ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana przezabawnymi dialogami i piosenkami śląsko-polskimi.

14 marca

CHORZÓW - Spektakl "Korpo"

 • Godz. 19:00, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3
 • Akcja rozgrywa się w prężnie działającej korporacji. Każdy pracownik ma swoje zadania, zakres odpowiedzialności i pozycję w hierarchii. Zdrowy rozsądek i empatia zostały zastąpione przez procedury. Pod pięknie brzmiącymi hasłami czają się niebezpieczne namiętności. Do korporacji na rozmowę kwalifikacyjną przychodzi Nowy. Od drzwi słyszymy dialog, który prowadzi sam ze sobą: "Kim jesteś? Jestem zwycięzcą. Kim? Zwycięzcą. Kim jesteś? Jestem zwycięzcą!". Czy uda mu się odnaleźć w nowej pracy i pozostać wiernym swoim wartościom? "Korpo" opowiada o czasach dzikiego kapitalizmu i ludzkiej chciwości. Równolegle do korpo istnieje inny, mroczny świat. Postaci z krainy cieni wystawiają na próbę naszych bohaterów. Ilu z nich ulegnie pokusom?

15 marca

CHORZÓW - Spektakl "Pozaziomki, czyli kosmiczna przygoda"

 • Godz. 11:00, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1
 • Bohaterami spektaklu Anny Leśniak jest piątka kosmitów, którzy beztrosko podróżują odlotowym autobusem przez odległe galaktyki, jako zespół muzyczny. W zespole dochodzi jednak do spięć. Niemożność wzajemnej akceptacji doprowadza kosmitów do konfliktu, którego efektem jest awaria pojazdu. Gdy kosmici nie mogą się ze sobą porozumieć ich pojazd odmawia posłuszeństwa i ekipa rozbija się na Ziemi... Spektakl porusza temat emocji i uczuć, szczególnie takich jak smutek i strach, które czasami trudno nam zaakceptować.

RUDA ŚLĄSKA - „Funny Balls Show” - interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny

 • Godz. 18:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ul. Piotra Niedurnego 69
 • Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć! Balonowe kostiumy, balonowa scenografia, balonowe dekoracje – tego w Polsce jeszcze nie było! W bajecznym świecie czekają na Was przygody króla Balonona, księżniczki Balotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół. Olbrzymi balonowy zamek, a za nim wodospad wykonany z kilkuset różnokolorowych błękitnych baloników i gigantyczne balony z niespodzianką w środku, które w towarzystwie zabawnych mimów i szalonych klaunów, wirują w rytm muzyki na scenie. Oryginalne postaci, cyrkowe triki i sztuczki, akrobaci na piłkach, interaktywne zabawy, w które angażowana jest widownia, a wszystko to zamknięte w 60 minutach doskonałej historii z balonami w roli głównej! „Funny Balls Show” – bajeczne widowisko teatralne, w którym zobaczycie ponad 3 000 balonów w wyjątkowych kolorach i niespotykanych dotąd kształtach!

16 marca

ŚWIĘTOCHŁOWICE - Spektakl dla dzieci "Detektyw Zagadka na tropie..."

 • Godz. 17:00, Centrum Kultury Śląskiej - Zgoda, ul. Krauzego 1
 • Dwóch detektywów wybiera się do Pekinu na koncert swej przyjaciółki, gwiazdy operowej, o pseudonimie „Koko”. Wyruszają w długą podróż koleją transsyberyjską. Gdy spóźnieni docierają do Chin, okazuje się, że występ artystki z niewyjaśnionych przyczyn został odwołany. Gdzie jest „Koko”? Czy detektywi rozwiążą zagadkę zaginięcia swej przyjaciółki? Zobaczcie sami! Przedstawienie w humorystyczny sposób pokazuje, na czym polega praca detektywa. Dzieci wraz z głównymi bohaterami przemierzają egzotyczne rejony świata i poznają kulturę innych krajów.

ZABRZE - Stand-up Bartosz Zalewski "Jako przejaw przemocy społecznej"

 • Godz. 19:00, Impresja, Park Hutniczy 10
 • Stand-up w najlepszym, klubowym wydaniu. Już 16 marca w Impresji pojawi się z najnowszym, solowym programem Bartosz Zalewski. Urodzony we Wrocławiu, zamieszkały we Warszawie, sercem trzeciego świata drugiej kategorii obywatel, nakazem poszukiwany. Występuje od 2010, nie roku lecz wrażenia przypisanemu tej liczbie. Ma na koncie występy telewizyjne, roasty, nagrania solowe, podcasty i stanowczo za mało pieniędzy, proszę mu je dać.

KATOWICE - Błażej Król - w każdym (polskim) mieście 2023

 • Godz. 20:00, P23, ul. Porcelanowa 23
 • Błażej Król z płytą „W KAŻDYM (polskim) DOMU” zagra siedemnaście koncertów w siedemnastu różnych miastach, a występy będą pełnym, konceptualnym, muzyczno-wizualnym show z wykorzystaniem scenografii. Artysta podczas koncertów promujących album „W KAŻDYM (polskim) DOMU” przedstawi publiczności materiał ze swej najnowszej płyty a także wykona swoje największe przeboje.

Więcej wydarzeń znajduje się w naszym kalendarzu imprez.

Komentarze (3)    dodaj »

 • ZDRUZGOTANA

  W Rudzie Śląskiej jak nie było tak nie ma żadnej imprezy... bo po co? W innych miastach jak np. Chorzów coś tam zawsze robią na weekend a nasi Włodarze Rudy Śląskiej nic zero

 • Tomek

  Ale niby co "Włodarze Rudy Śl." mają organizować? Oni nie są od imprez. Włodarze Chorzowa coś organizują? Czy może od tego są organizacje kultury? To że w tym art. na stronie MÓJ MIKOŁÓW! nie wspomnieli o R.Śl. to Pani już założyła że nic się nie dzieje. A może samemu sprawdzić. Np. na https://www.mckrudasl.pl/

 • ZDRUZGOTANA

  W Rudzie Śląskiej jak nie było tak nie ma żadnej imprezy... bo po co? INNE MIASTA COŚ ROBIĄ A NASI WODARZE ZERO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również